قلعه‌نویی دستیارانش را برکنار می‌کند؟

آینده ترسناک تیم ملی با کادر فنی فعلی

قلعه‌نویی دستیارانش را برکنار می‌کند؟

سکوت امیر قلعه نویی پس از حذف تیم ملی فوتبال ایران از گردونه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا یک حقیقت محض را آشکار کرد که سرمربی تیم ملی قصد رویارویی با منتقدان سرسخت خود را ندارد، به همین دلیل قلعه‌نویی با انتشار متنی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به نوعی از مردم ایران دلجویی کرد تا شاید با این تاکتیک فضا را قدری تلطیف کند.


حمایت رئیس فدراسیون فوتبال از ادامه فعالیت قلعه‌نویی در تیم ملی نشان داد با وجود انتقادهای تند و تیز بخش قابل توجهی از منتقدان، جایگاه قلعه‌نویی در معرض هیچ خطری قرار ندارد و او همانند سابق بدون مشکل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
اما پرسشی که هنوز برای افکارعمومی باقی مانده این است که آیا امیر قلعه نویی با همان پلن قبل از جام ملت‌های آسیا قرار است به فعالیت خود در تیم ملی ادامه دهد یا اینکه برای ادامه فعالیت طرحی نو در راه است؟
مطمئناً اگر تغییر در روند حرکتی کادر فنی به وجود آید و این مسئله بر پایه اصول و قاعده فوتبال روز جهان رخ دهد، می توان به آینده خوشبین بود، اما اگر بناست دوباره همان تفکرات و نفرات به رویه سابق خود ادامه دهند، بهتر است همین امروز قید موفقیت و پیشرفت در فوتبال را بزنیم؛ چون با این روال تیم ملی صرفاً یک دورهمی دوستانه است که همه چیز بر پایه رفیق بازی استوار شده است!
اگر قلعه‌نویی به دنبال تحول و پیشرفت در حوزه فوتبال ملی است، قطعاً این اتفاق با حضور نفراتی چون سعید الهویی، رحمان رضایی، آندو تیموریان، حمید مطهری و هومن افاضلی بدست نخواهد آمد، بلکه باید به سمت راهکاری نتیجه‌بخش و هدفمند گام برداشت که بازیکنان تیم ملی به واسطه آن بتوانند منسجم‌تر و با برنامه به سوی موفقیت گام بردارند!
شاید سرمربی تیم ملی به توانمندی دستیارانش در کادر فعلی تیم ملی اعتقاد  بی حد و اندازه ای داشته باشد، اما به اعتقاد بسیاری از منتقدان این جمعیت پر تعداد حتی قابلیت کسب موفقیت در یک تیم لیگ برتری را ندارند که برای اثبات این ادعا می‌توان کارنامه مربیگری تک تک آن‌ها را به دقت بررسی کرد تا حقیقت در این ارتباط فاش شود.
امیر قلعه نویی خود می‌داند در بزنگاه ‌های بزرگ هیچ یک از این نفرات قدرت ارائه شیوه مدرن برای خروج از بحران را ندارند؛ چرا که اگر چنین بود آن‌ها در جریان بازی تیم ملی در مرحله نیمه نهایی تورنمنت قطر با راهکارهای خود به قلعه‌نویی کمک می‌کردند تا تیم ملی از فرصت موجود استفاده کند و مجوز حضور در فینال را بدست آورد، اما نه تنها چنین اتفاقی رخ نداد، بلکه قلعه‌نویی کنار خط آچمز شد تا فرصت طلایی فینالیست شدن در آسیا به راحتی هر چه تمام از بین برود.
شاید اگر به جای کادر فنی پر ترافیک قلعه‌نویی در جام ملت‌ها یک یا دو مربی گره‌گشا کنار امیرخان بودند، امروز حسرتی برای اهالی فوتبال ایران وجود نداشت، اما سرمربی تیم ملی این نعمت را از خود و فوتبال ایران سلب کرد تا ناکامی ایران از نیم قرن در آسیا عبور کند. حالا اما قلعه‌نویی در آستانه ورود به بیست و پنجمین سال مربیگری خود در فوتبال می‌تواند یک تصمیم مهم در زندگی فوتبالی خود بگیرد و به جای یک مینی‌بوس آدم اضافی از دو یا سه گزینه بزرگ استفاده کند تا آن‌ها زمینه موفقیتش را فراهم آورند، در غیر این صورت دوباره همان بلای جام ملت‌ها بر سر او خواهد آمد و ناکامی جدیدی به نام قلعه‌نویی ثبت خواهد شد.


خبرنگار: سینا حسینی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه