بردن افغانستان و فلسطین هم پاداش دارد؟

لطفاً دلارهای بازی‌های آسان را برگردانید

بردن افغانستان و فلسطین هم پاداش دارد؟

تیم ملی فوتبال ایران با شکست مقابل تیم ملی فوتبال قطر از رسیدن به فینال جام ملت‌های آسیا بازماند تا حسرت فوتبال ایران 47 ساله شود.


​​​​​​​به باور بسیاری از کارشناسان در دوره اخیر بهترین فرصت در اختیار بازیکنان و مربیان تیم ملی قرار داشت تا به ناکامی خاتمه دهند و بر بام فوتبال آسیا تکیه بزنند، اما نمایش بسیار ملال آور مقابل تیم ملی فوتبال قطر و یک عملکرد سینوسی و نامنظم در نهایت موجب شد فوتبال ایران از دستیابی به یک دستاورد بزرگ محروم شود.
مشکلات فنی که در این تورنمنت گریبان ایران را گرفت و به نوعی تصمیمات نامناسب سرمربی تیم ملی در تکیه به برخی بازیکنان تمام شده در حقیقت یکی از عمده‌ترین انتقاداتی است که به سرمربی تیم ملی می‌شود و برای مثال بسیاری اعتقاد دارند در بازی با قطر علیرضا بیرانوند نباید در چارچوب دروازه تیم ملی قرار می‌گرفت یا اینکه نباید در خط حمله بیش از اندازه به مهدی طارمی تکیه می‌شد. 
سرمربی تیم ملی اما بدون توجه به این انتظارات در بازی نهایی به نوعی خود را وارد یک تله بزرگ کرد و با تکیه به بازیکنانی که به نظر می‌رسد دیگر انگیزه سابق را ندارند، تیم ملی را به سمت پرتگاه سوق داد و نتوانست عملکرد مطلوبی را از خود به جا بگذارد.
درکنار این مسائل فنی اما دیگر تصمیماتی که از سوی فدراسیون فوتبال در مواجهه با تیم ملی اتخاذ شد نیز جای بحث و تأمل دارد. مهدی تاج که مدیر کم تجربه‌ای هم نیست در طول دوران حضورش بر ریاست فدراسیون فوتبال تصمیماتی در خصوص پرداخت پاداش به ملی‌پوشان اتخاذ کرده که منتقدانی پشت خود دارد.

برای مثال با تأیید او برای برتری ملی‌پوشان فوتبال ایران مقابل تیم‌های درجه 2 و حتی درجه 3 فوتبال آسیا پاداش برتری درنظر گرفته شده است که البته این تصمیم از زمان مربیگری کی‌روش وجود داشت، به زمان اسکوچیچ رسید و حالا نیز که امیر قلعه‌نویی سکان هدایت تیم ملی را به عهده دارد، همچنان ادامه یافته است.
سؤالی که مسئولان فدراسیون فوتبال باید به آن خوب فکر کنند این است که اساساً چرا برای برتری تیم ملی مقابل تیم‌های ضعیف پاداش درنظر گرفته می‌شود؟ آیا بازیکنان تیم ملی پس از برتری مقابل تیمی همچون افغانستان در تورنمنت کافا مستحق دریافت جایزه بودند؟ چه کار شاق و خاصی انجام شده که از طرف فدراسیون پاداش دلاری تعیین شده است؟ پس از برتری تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا مقابل فلسطین نیز که جزو تیم‌های نه چندان قدرتمند در فوتبال آسیا محسوب می‌شود، پاداش دلاری به بازیکنان پرداخت شد که این اقدام نیز عجیب و شگفت‌آور است و روشن نیست 
تصمیم گیران در فدراسیون فوتبال بر اساس چه معیاری چنین تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند؟
به نظر می‌رسد برخی سنت‌ها باید در آینده از فدراسیون فوتبال برچیده شود وهمان طور که دستگاه نظارتی به فدراسیون فوتبال دستور می‌دهد اعضای هیئت رئیسه پاداش‌های خود را بازگردانند، بازیکنان فوتبال هم باید پاداش بازی‌ با تیم‌های ضعیف را به حساب خزانه فدراسیون فوتبال بازگردانند.

خبرنگار: حمیدرضا عرب

برچسب ها :
ارسال دیدگاه