رهبر کبیر انقلاب، امام تحول بود

رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در راهپیمایی مردم مشهدبه مناسبت  گرامیداشت 22 بهمن

رهبر کبیر انقلاب، امام تحول بود

روز گذشته همزمان با راهپیمایی 22 بهمن در مشهد حضور مسئولان کشوری و استانی در میان جمعیت به چشم می‌خورد. رئیس مجلس شورای اسلامی سخنران اصلی جشن انقلاب در مشهد نیز یکی از این مسئولان است. 


در سخنرانی پایانی مراسم محمدباقر قالیباف گفت: رهبر کبیر انقلاب به تعبیر رهبر معظم انقلاب، امام تحول بود؛ امامی که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت؛ امامی که در مقطعی از تاریخ در دوران معاصر که معنویت از جوامع مختلف رخت بربسته بود، توانست اسلام را دوباره احیا کند و به امت اسلامی عزت بیشتری دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در مشهد با تأکید بر اینکه رفتن به سمت توحید و داشتن وحدت کلمه، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی و پیش ‌رفتن به سمت تحول و تحقق آرمان‌های انقلاب است، خاطرنشان کرد: امام(ره) عموم مردم و جامعه را با اصالت دینی پیوند زد و همین نقطه اوج و رمز موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی بود. امام راحل ما را به توحید و وحدت کلمه سفارش کرد که به معنای ایمان دینی و انسجام ملی است.
وی گفت: مردم کشورمان در دوره معاصر هیچ گاه مثل ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ احساس یک ملت بودن را نداشتند. دوست و دشمن این را می‌داند و گاهی اذعان هم دارد. هویت ملی برای ما با پیروزی انقلاب اسلامی معنا شد و پیش از آن آنچنان احساس ملت بودن و دخیل بودن در تعیین سرنوشت خودمان را نداشتیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد یا احیای این هویت ملی با انگیزه دینی و پرچم‌داری امام راحل به عنوان یک رهبر الهی صورت گرفت، یادآور شد: این امام خمینی(ره) بود که مردم ایران را هم باور کرد و هم به خودباوری رساند. این از مجاهدت امام و از روحیه اخلاص و کار برای خدا کردن است که توانست چنین روحیه تحولی را در مردم به وجود آورد. این اقدام امام راحل براساس عقلانیت دینی و سنت‌های الهی بود، نه فرصت‌طلبی و نه قدرت‌طلبی که در میان سیاستمداران دنیا رواج دارد. این مهم، ایران را قوی و احیا کرد.
قالیباف افزود: کدام انقلاب می‌تواند در کمتر از دو سال مورد سنگین‌ترین هجمه دشمنان قرار گیرد به طوری که شرق و غرب برای حمله به کشورمان و براندازی انقلاب با هم متحد شده بودند؛ اما انقلاب برجا ماند. ایستادگی نظام جمهوری اسلامی به مدت هشت سال در برابر ابرقدرت‌های شرق و غرب یک افتخار برای اسلام است. یک وجب از خاک وطن جدا نشد و مردم با غیرت و همت دفاع کردند و این هنر امام راحل بود که براساس نگاه عمیق به اسلام و به مردم، یک جریان قوی درست کرد که از درون آن یک نظام جدید شکل گرفت‌.

مسئولان مدیون مردم هستند
وی گفت: انقلاب ما با انقلاب برخی کشورهای دیگر فرق دارد. این انقلاب همیشه خواهد ماند و اگر امروز مردم سختی‌ها را تحمل می‌کنند، به خاطر حفظ این انقلاب است. همه باید تلاش کنیم صادقانه پای کار انقلاب باشیم. ما مسئولان هم باید بدانیم همچون گذشته مدیون مردم هستیم و باید با تمام توان به آنان خدمت کنیم.

وحدت کلمه رمز پیروزی و تداوم انقلاب است
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دین نتواند یک نظم عمومی برقرار کند یا اگر انسجام اجتماعی بر محور دین صورت نگیرد، مطمئن باشید انقلاب اسلامی و کشورمان ضعیف خواهد شد و این نقطه تلاقی کلمه توحید و وحدت کلمه رمز پیروزی و تداوم انقلاب است.

مردم باید در متن امور کشور باشند  
قالیباف عنوان کرد: امروز که پنج سال از چله انقلاب اسلامی می‌گذرد، رهبر معظم انقلاب بیانیه گام دوم را مانند مشعلی به دست ما دادند تا راه امام(ره) و رمز پیروزی را گم نکنیم و در همین بیانیه تأکید شده که حکومت بدون «آرمان» یا بدون «کارآمدی» در تحقق اهدافش موفق نخواهد بود. بنابراین نباید فلسفه انقلاب اسلامی را گم کنیم.
وی تأکید کرد: مردم باید مانند همیشه در متن امور کشور و اداره آن باشند. اگر مردم و حضور بسیجی‌وار آنان در هشت سال جنگ تحمیلی نبود، به پیروزی نمی‌رسیدیم و اگر غیر از این عمل کنیم، از ریل انقلاب خارج خواهیم شد. باید بدانیم انقلاب ما زنگ شروع یک تحول بوده نه اینکه نقطه پایان تحول باشد. اگر بخواهیم در چله دوم انقلاب قدم‌های بزرگی برای تحول کشور برداریم، راهی جز این نداریم که توازن میان اصول انقلاب را برقرار کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی، «عقلانیت، معنویت و عدالت» را سه اصل انقلاب دانست که تجلی آن «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» بوده و حفظ انقلاب هم وابسته به توازن میان این سه رکن است. بنابراین باید با روحیه انقلابی‌گری مبتنی بر مکتب انقلاب و برگرفته از عقلانیت دینی، معنویت و عدالت پیش برویم.

«رکود، تحجر و انفعال» انقلاب را تهدید می‌کند 
قالیباف  گفت: یکی از خطرهایی که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند، «رکود، تحجر و انفعال» است. این رکود، تحجر و انفعال در تضاد با عدالت و معنویت است و امروز تجدیدعهد ما با انقلاب، رهبری و شهدا، آماده شدن و حرکت در مسیر تحول است.

رقابت میان نامزدها نباید محور انتخابات شود
وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع راهپیمایان و زائران بارگاه منور رضوی اظهار کرد: انتخابات یک فرصت تحول‌آفرین است که مردم آن را از دست نمی‌دهند. نباید رقابت میان نامزدها و فهرست‌ها محور این انتخابات قرار گیرد؛ بلکه باید روی ایده‌های تحول‌ساز قرار گرفته بر ریل انقلاب و به نفع مردم تمرکز شود نه اینکه حاشیه‌سازی شود و رقابت به جای مشارکت سبب دلزدگی مردم شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به ما می‌گوید انقلاب اسلامی همواره دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خود بوده؛ اما اهل انفعال نیست. انتخابات یک پنجره طلایی و فرصتی برای مردم است تا بدون انفعال، سرنوشت خود را تعیین کنند. البته دشمنان ما همیشه در تلاش بودند در راستای مخالفت با انقلاب به مردم ما فشار بیاورند.
قالیباف با اشاره به برنامه هفتم توسعه گفت: این برنامه، عملیاتی در دسترس و قابل اجراست که می‌تواند بخش قابل توجهی از این تحول به خصوص در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را رقم بزند. در واقع برنامه پنج ساله توسعه کشور سند و چشم‌اندازی است که می‌تواند میثاقی برای همبستگی همه قوا، بخش خصوصی و مردم باشد تا با اجرای دقیق آن و با تعهدی که داده‌ایم، کشور را به ثبات اقتصادی برسانیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در مشهد در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق ارتش به خوبی در حال انجام عملیات بستن مرز در این منطقه است و امیدواریم در زمان تعیین شده این کار به پایان برسد.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری افزود: به کوری چشم دشمنان، با تمام توان در مرزها مستقر هستیم و همه مرزهای کشور از بالاترین ضریب امنیتی برخوردار است و هیچ خطری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی‌کند و نخواهد کرد.
وی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 
۲۲ بهمن هم اظهار کرد: با وجود تبلیغات سوء دشمن، انبوه جمعیت در راهپیمایی شرکت کردند به گونه‌ای که هیچ دوربینی قادر به ثبت آن نیست.
امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش هم که در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشهد حضور داشت، به خبرنگاران گفت: پایش مرزها به طور مستمر در حال انجام است و بالگردها نیز در این منطقه مستقر هستند. در راهپیمایی امروز نیز در نقاط مختلف کشور از چندین فروند بالگرد هوانیروز به منظور گلباران مسیر راهپیمایان استفاده شد.
امیر سرتیپ رضا آذریان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق ارتش نیز اظهار کرد: حضور گسترده مردم به خصوص نسل جوان در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان می‌دهد توطئه دشمنان برای ناامید کردن مردم، راه به جایی نمی‌برد. این حضور گسترده مردم در راهپیمایی نشان داد ملت ما بیدار و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند.
مسئولان دیگر از جمله نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی، استاندار خراسان رضوی�� فرماندار مشهد و...  هم در این راهپیمایی همراه و هم‌قدم با مردم شدند.

خبرنگار: معصومه مؤمنیان

برچسب ها :
ارسال دیدگاه