پس از بازی با قطر درباره قهرمانی حرف می‌زنیم

مهدی قایدی، بازیکن تیم ملی فوتبال در گفت‌وگو با قدس:

پس از بازی با قطر درباره قهرمانی حرف می‌زنیم

مهدی قایدی بی آنکه بخواهد اسیر حواشی مربوط به نیمکت نشینی یا حضور درترکیب اصلی شود، خودش را همچون سربازی وفادار در خدمت امیر قلعه‌نویی می‌داند ومعتقد است که همه بازیکنان خط حمله تیم ملی از شایستگی برای بازی در ترکیب اصلی برخوردارند.


قایدی عمیقاً روی این موضوع تأکید دارد و به دنبال ایجاد آرامش در فضای اردویی تیم ملی است.

بعد از بازی با ژاپن این طور به نظر می‌رسد دیگر تیمی جلودار ایران نیست.
نباید این تفکر بین ما حاکم شود. بازی با ژاپن تمام شده و ما باید به فکر بازی با قطر باشیم. غرور سبب ناکامی ما می‌شود و نباید طوری رفتار کنیم که انگار بعد از برتری مقابل ژاپن همه چیز تمام شده است. بعد از آن بازی ما همه دور هم جمع شدیم وتأکید کردیم باید این بازی را فراموش کنیم. درست است که بردی شیرین و تاریخی بود، اما درنهایت ما پس از بردن ژاپن به چیزی نرسیدیم. هر وقت جام قهرمانی را بدست آوردیم آن وقت می‌توانیم خوشحالی کنیم.

پس به جام فکر می‌کنید واین هدف عالی شماست.
الان نه! الان تمام حواسمان روی بازی با قطر متمرکز شده است. اصلاً دوست نداریم تمرکزمان را به هم بزنیم. باید باهوش باشیم. فکر کردن به قهرمانی ما را از بازی سختی که مقابل قطر داریم غافل می‌کند. این بازی به چندین دلیل یکی از سخت‌ترین بازی‌های تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود. به نظر من نباید این بازی را ساده بگیریم چون تنبیه می‌شویم.

خیلی‌ها معتقدند وجود تو در این بازی به کار تیم ملی خواهد آمد و می‌توانی با تکنیک نابی که داری دفاع قطر را درهم بشکنی.
نظر لطف شماست، اما حضور من درترکیب اصلی بستگی به نظر سرمربی تیم ملی دارد و ابتدا ایشان باید نظر بدهند. تیم ملی آن‌قدر مهاجم خوب دارد که واقعاً کسی از حضور قطعی خود در ترکیب اصلی اطلاعی ندارد. همه بازیکنان هجومی ما جزو بهترین‌های فوتبال آسیا و حتی اروپا هستند و رقابت سخت وفشرده‌ای وجود دارد.

خبرنگار: حمیدرضاعرب

برچسب ها :
ارسال دیدگاه