کنترل قیمت‌ها در انتظار تصویب «وزارت بازرگانی»

سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران بیان کرد 

کنترل قیمت‌ها در انتظار تصویب «وزارت بازرگانی»


سخنگوی دولت گفت: نگاه دولت برای کنترل قیمت‌ها، تشکیل وزارت بازرگانی است؛ زیرا دولت معتقد است ساختارهای موجود برای کنترل قیمت‌ها کفایت لازم را نمی‌کند. به گزارش مهر، علی بهادری جهرمی در نشست خبری روز گذشته خود بیش از هرچیز به اقتصاد پرداخت و گفت: ۱۲ سال پس از تصویب قانون بهبود فضای کسب و کار با آیین‌نامه آن موافقت شد. همچنین برای پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد کشور، شرایط مناسب مورد توجه واقع شده است. علاوه بر این، آیین‌نامه دیگری برای ماده ۲۴ تصویب شده که موارد و زمان بندی‌های بلندمدت دارد و موجب تسهیل در فضای کسب و کار خواهد شد.
سخنگوی دولت در خصوص روند افزایشی قیمت‌ها و برنامه دولت برای کنترل بازارها به‌خصوص در ایام ماه مبارک رمضان، گفت: نگاه دولت برای کنترل قیمت‌ها تشکیل وزارت بازرگانی است؛ زیرا معتقد است ساختارهای موجود، برای کنترل قیمت‌ها کفایت لازم را نمی‌کند.
وی افزود: برای آنکه نظارت مؤثری در بازار داشته باشیم، لایحه وزارت بازرگانی را تقدیم مجلس کردیم و پس از آن هم لایحه تشکیل سازمان بازرگانی را به مجلس دادیم، اما همه این‌‎ها مسکوت مانده و دولت همچنان در انتظار تصویب است. فعلاً همه بخش‌ها زیر نظر وزارت صمت جمع و یک معاونت برای این کار مشخص شده است و در سراسر کشور و در استان‌ها، مکلف به همکاری با این بخش برای کنترل و نظارت بر قیمت‌ها هستند.

طرح فجر تا فطر ویژه نوروز و رمضان
وی ادامه داد: برای نوروز و ماه رمضان طرح‌هایی را در دستور کار دولت قرار دادیم که «طرح فجر تا فطر» از آن جمله است که بر اساس آن ۲۰۰ نمایشگاه عرضه مستقیم تولیدات به مصرف‌کننده‌ها پیش‌بینی شده است که برخی از آن‌ها فعال و بقیه نیز تا عید فطر، فعال خواهند شد و به کار خود ادامه خواهند داد.
سخنگوی دولت با اشاره به افتتاح طرح‌ها در ایام دهه فجر، گفت: 2هزارو400 پروژه به ارزش ۴۱۰ هزار میلیارد تومان در دهه فجر افتتاح می‌شود. بخشی از این طرح‌ها و پروژه‌ها افتتاح شده و بقیه نیز تا پایان دهه فجر افتتاح خواهند شد که از این میان، ۱۵ طرح مربوط به وزارت نفت با مجموع سرمایه‌گذاری ۲/۲ میلیارد دلاری است و موجب افزایش تولید گاز و نفت و گازرسانی به شهرها و روستاها خواهد شد.
سخنگوی دولت بیان کرد: شاخص امنیت کشور در سال گذشته افزایش یافته است، به گونه‌ای که در جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی شاهد افزایش  بودیم. همچنین تأمین ارز در سال ۱۴۰۱ و در بخش صنعت و معدن ۶۳ درصد بیشتر از چهار سال پیش از آن بوده است.
وی با اشاره به توسعه تجارت خارجی کشور، اذعان کرد: در حوزه تجارت در ۱۷ کشور مراکز تجاری کشورمان فعال شده که موجب تسهیل‌گری در کشورهای مقصد، بازارسازی برای تجار و صادرکنندگان کشورمان می‌شود، بنابراین با استفاده از این بازارهای صادراتی می‌توان به رونق کسب و کارهای داخلی کمک شایانی کرد.
بهادری جهرمی در ادامه تأکید کرد: تمامی اعضای هیئت وزیران در دهه فجر دست‌کم به یک استان سفر خواهند کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه