«چالش‌های پیش روی انقلاب» موضوع برنامه پرسمان دینی در حرم مطهر رضوی 

همزمان با ایام دهه فجر برگزار شد

«چالش‌های پیش روی انقلاب» موضوع برنامه پرسمان دینی در حرم مطهر رضوی 

به همت معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی، همزمان با ایام دهه مبارک فجر، چالش‌های پیش روی انقلاب بررسی و معرفی شد.


به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد ابویسانی؛ استاد حوزه و کارشناس دینی در نشست پرسمان دینی با موضوع «چالش‌های پیش روی انقلاب» که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب بیان کرد: بزرگ‌ترین چالش پیش روی انقلاب، فراموش کردن راه امام راحل است. وی تصریح کرد: همه الگوهای رایج دنیا تا آن موقع تمام تلاششان این بود که مردم دنیا را جذب خود کنند و سبک زندگی خود را در عالم گسترش دهند، اما انقلاب اسلامی در سال 57 تفکر نوینی را به دنیا معرفی کرد که این تفکر مبنای توحیدی داشت.
این کارشناس دینی ابراز کرد: طبیعی بود وقتی جهان‌بینی توحیدی جمهوری اسلامی ایران، مردم انقلابی دست‌خالی را پیروز به دنیا معرفی می‌کند، آن هم در برابر رژیم تا بن دندان مسلح، نگاه مردم دنیا به این تفکر جذب خواهد شد و باز طبیعی بود که دشمنان توحید، هر تلاشی انجام دهند که با این تفکر مبارزه کنند.
​​​​​​​
کوتاه کردن دست استکبار از منابع عظیم اقتصادی ایران به برکت پیروزی انقلاب
حجت الاسلام والمسلمین  ابویسانی افزود: در اثر تقابل شدید جریان استکبار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، این تقابل چالش‌هایی را پیش روی انقلاب قرار داد؛ چرا که پیروزی انقلاب اسلامی عملاً دست استکبار را از منابع عظیم اقتصادی کشور ما کوتاه کرد و آن‌ها با ایجاد چالش‌های مختلف در صدد بوده و هستند که دوباره به این منابع دسترسی پیدا کنند.
وی اظهار کرد: یکی دیگر از دلایل تقابل استکبار با انقلاب اسلامی این بود که این جریان به تهدیدی برای دوستان استکبار در منطقه به‌خصوص جریان رژیم غاصب صهیونیستی تبدیل شده بود.

چالش‌های پیش روی انقلاب از سال 57 تا امروز
این کارشناس دینی عنوان کرد: نخستین چالش غرب برای انقلاب اسلامی در روز‌های اول پس از پیروزی انقلاب، خط و نشان کشیدن جریان‌های معاند برای براندازی این نظام بود.
حجت الاسلام والمسلمین ابویسانی خاطرنشان کرد: دشمن تمام تلاش خود را کرد تا نقشه براندازی را پیاده کند، ولی سنت الهی به یاری مردم ایران آمد و امروز می‌بینیم انقلاب اسلامی چهل و پنجمین سالگرد پیروزی خود را جشن می‌گیرد.
وی بیان کرد: متأسفانه ما در طول دوران پهلوی حکومتی دست‌نشانده داشتیم و درگیر سلطه استعمار نو و به‌شدت وابسته غرب بودیم، اما یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، ایجاد استقلال برای ایران در برابر وابستگی به کشورهای اروپایی بود و چالشی که دشمن در برابر استقلال ما ایجاد کرد، تلاش برای استمرار وابستگی و ممانعت از رشد اقتصادی کشورمان بود.
این کارشناس و تحلیلگر سیاسی عنوان کرد: چالش سوم، چالش تضعیف و بی رمق کردن نظام بود که آمریکا و استکبار جهانی می‌خواستند با تحریک رژیم بعث به جنگ با ایران، کشور را به سمتی پیش ببرند که وانمود کند مسئولان در اداره کشور ناتوان هستند، ولی این چالش نیز به همت دلیرمردان ایران برطرف شد.
وی تهاجم فرهنگی، نفوذ و جاسوسی و ایجاد جریان تروریسم که در رأس آن داعش بودند را از دیگر چالش‌های پیش روی انقلاب معرفی و اظهار کرد: دشمن در همه این چالش‌ها شکست خورد و امروز انقلاب پرتوان تر از همیشه به سمت قله‌های موفقیت و پیروزی در حرکت است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه