رسالت مردم، شرکت در انتخابات؛ وظیفه مسئولان، رفع مشکلات

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد

رسالت مردم، شرکت در انتخابات؛ وظیفه مسئولان، رفع مشکلات

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد امروز مسئله مشارکت در انتخابات از مصادیق تقویت و حمایت جریان حق است.


به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی شامگاه دوشنبه 16 بهمن ماه همزمان با شب شهادت امام موسی بن جعفر(ع) با حضور در مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع) شهرک آزادگان مشهد، به سیره زندگی ائمه اطهار(ع) در ابراز برائت از دشمنان دین اشاره و عنوان کرد: همان‌گونه که در مسائل دینی و عبادی باید پیرو ائمه اطهار(ع) بود، در حوزه مسائل اجتماعی و سیاسی نیز باید پیرو آن حضرات بود؛ ابراز برائت از دشمنان خدا، ظالمان و مستکبران سیره تمام حضرات معصومین(ع)، آموزه اسلام و وظیفه دینی هر مسلمان است.
وی افزود: از یک‌سو ابراز نفرت، برائت و روشنگری نسبت به ظالمان و مستکبران عالم همچون آمریکا و صهیونیست‌ها و از سوی دیگر تقویت جریان حق، توصیه و آموزه ائمه معصومین(ع) بوده و امروز یکی از مصادیق تقویت جریان حق، مسئله شرکت در انتخابات است.
​​​​​​​
قهر با صندوق‌های رأی مشکلی را برطرف نخواهد کرد
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: مردم گلایه‌های بحقی دارند، اما در خصوص اصل انقلاب نباید به گونه‌ای عمل کرد که دشمنان شاد شوند؛ حتی آن‌هایی که انقلابی نیستند، اما به ایران علاقه دارند باید توجه داشته باشند که عدم حضور در پای صندوق‌ها، به نفع ایران هم نخواهد بود.
وی گفت: به هر میزان حضور مردم در عرصه‌های انقلابی همچون راهپیمایی‌های مهم و صحنه‌های انتخابات کمرنگ شود؛ به همان میزان دشمنان انقلاب، کشور و ملت ایران خوشحال می‌شوند و سرزمین ایران مورد طمع بدخواهان قرار خواهد گرفت.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی اشتغال جوانان و گرانی‌ قیمت‌ها را از مسائل مهم جامعه برشمرد و با تأکید بر اینکه قهر با صندوق‌های رأی مشکلی را برطرف نخواهد کرد؛ تصریح کرد: مشارکت در انتخابات رسالت دینی و ملی مردم است و در مقابل مسئولان نیز وظیفه دارند برای رفع مشکلات مردم تلاش جدی کنند؛ اگرچه که رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت حقیقتاً شبانه‌روز در تلاش برای گره‌گشایی از مشکلات هستند.

مگر می‌شود رهبر دلسوز انقلاب از درد مردم بی اطلاع باشند؟
وی با طرح این سؤال که برخی می‌پرسند «آیا رهبر معظم انقلاب از مشکلات مطلع هستند؟» پاسخ داد: بنده 30 سال توفیق خدمت در دفتر رهبر معظم انقلاب را داشته‌ام و پاسخ می‌گویم که بله، ایشان به‌خوبی از تمام مسائل مطلع هستند؛ معاونتی در دفتر رهبر معظم انقلاب به نام معاونت ارتباطات مردمی وجود دارد که نامه‌ها، تماس‌ها، شکایات و نقطه نظرات مردمی را دریافت کرده و روزانه خلاصه آن را به حضور رهبری معظم می‌رساند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: مگر می‌شود رهبر بزرگوار و دلسوز انقلاب از درد و رنج مردم بی‌اطلاع باشند؟ به خدا قسم این‌گونه نیست و همه مسئولان مخلصانه در تلاش هستند تا ان‌شاءالله مشکلات حل و دل مردم از جهات مختلف خرسند شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، زندگی حضرات معصومین(ع) را الگویی برای بشریت معرفی و اظهار کرد: زندگی ائمه معصومین(ع) برای انسان‌ها به‌ویژه شیعیان و کسانی که داعیه‌دار پیروی از اهل بیت(ع) هستند، باید الگو باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: مراسم و مجالس مرتبط با ائمه اطهار(ع) باید محافل بیان فضائل اهل بیت(ع) باشد تا بتوان در زندگی خود به میزان توان عمل کرد.

جامعه شیعه باید جامعه‌ای دگرخواه، با گذشت و مهربان باشد
وی عبادات امام موسی بن جعفر(ع) را از ویژگی‌های ممتاز و بارز آن حضرت معرفی و اظهار کرد: زندگی امام موسی بن جعفر(ع) در اوج زهد، تقوا، شب زنده‌داری، عبادت و مطیع محض خداوند بودن، بود.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بزرگواری و بخشش امام موسی بن‌جعفر(ع) برای بشریت الگو است؛
 به نقل روایاتی از جود و مهربانی حضرات معصومین(ع) پرداخت و عنوان کرد: سراسر زندگی حضرات معصومین(ع) یک درس برای شیعیان است؛ پیغمبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) جامعه‌ای مملو از صفا، محبت، بخشش و بزرگواری می‌خواهند. از این رو در خانواده‌های شیعیان کینه و نقار نسبت به اقوام و دیگر برادران دینی نباید جایگاهی داشته باشد.
وی با بیان اینکه قطع رحم به معنای دوری از سیره و آموزه‌های پیغمبر(ص) و حضرات معصومین(ع) است، عنوان کرد: از ویژگی‌های امام کاظم(ع) بردباری و صبر است، ائمه اطهار(ع) با فضائل اخلاقی‌شان توانستند اسلام و شیعه را حفظ کنند و رشد دهند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه جامعه شیعه باید جامعه‌ای دگرخواه، با گذشت و مهربان باشد، گفت: عبادت و اطاعت خداوند به معنای رضای الهی را همواره در نظر داشتن است، از این رو انسان در کسب و کار و همه شئون زندگی می‎تواند در مسیر عبودیت و اطاعت خداوند باشد.
تولیت آستان قدس رضوی به زندگی سیاسی امام موسی بن جعفر(ع) اشاره و عنوان کرد: دوران امامت امام موسی بن جعفر(ع) همزمان با دوران اقتدار بنی‌عباس بود، به‌طوری‌که هیچ قدرتی جز علویان و در رأس آن‌ها امام موسی بن جعفر(ع) حکومت غاصبانه آن‌ها را تهدید نمی‌کرد؛ لذا بیشترین ستم‌ها در آن دوران بر شیعیان رقم خورد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه