«قدر۲۹» کروزی با برد ۱۵۰ کیلومتر

رونمایی از جدید‌ترین دستاوردهای هوانیروز

«قدر۲۹» کروزی با برد ۱۵۰ کیلومتر

جدیدترین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش در نمایشگاهی با حضور فرمانده کل ارتش،‌ فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از معاونان ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و مسئولان صنعت دفاعی کشور به نمایش درآمدند. برخی از مهم‌ترین این دستاوردها که در رسانه‌ها منتشر شده است به شرح زیر است.


سامانه جامع و یکپارچه موشکی بالگرد 209
سامانه جامع و یکپارچه موشکی بالگرد 209 با قابلیت شلیک انواع موشک‌های هواپایه بالگردی با ماهیت( Fire and Forget ) بزن دررو است که روی بالگردهای تهاجمی کبری، نصب و عملیاتی شده است. این سامانه در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان در رزمایش اقتدار 1402، با شلیک و انهدام اهداف توسط موشک الماس و قائم، مرحله‌ عملیاتی و تست میدانی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

موشک «قدر 29»
سامانه موشکی قدر 29 با برد 150 کیلومتر، مجهز به چهار کیلوگرم سر جنگی است که در عملیات‌های انتحاری و شناسایی کاربرد دارد. این سامانه موشکی که حائز قابلیت نصب روی انواع بالگردهای 206 است، کاملاً بومی است و توسط متخصصان توانمند صنعت داخلی کشور و جهاد خودکفایی هوانیروز طراحی و تولید شده است.
این سامانه‌ موشکی با قابلیت نصب روی اغلب بالگردها، مجهز به Seeker یا سر جست‌وجوگر حرارتی، با برد 200 کیلومتر و دقت بالا در نقطه‌زنی اهداف ثابت و متحرک است.سامانه موشک کروز حیدر با پیشرفت صددرصدی، روی بالگردهای سنگین و نیمه‌سنگین هوانیروز نصب و اجرایی شده و آخرین تست عملیاتی آن در آبان سال 1402، در منطقه عمومی نصرآباد با موفقیت انجام شده است. این سامانه با قابلیت رهایش از بالگرد قادر است در تمامی مناطق سخت‌گذرکوهستانی، سواحل دریایی و مناطق رملی و بیابانی، در حداقل زمان و حداکثر غافل‌گیری، به دو روش انتحاری و بازیافتی، به تمامی اهداف زمینی و دریایی حمله کند.

پهپاد «سوئیچ‌بلید»
این سامانه پهپادی با مداومتِ کاری  ‌چهارساعته، ساخت مرکز تولید، بهینه سازی و نوسازی شهید زرهرن است که تمامی مراحل آن به صورت کاملاً بومی در داخل کشور طراحی و تولید شده است. این پهپاد می‌تواند تا سقف سرعت 120 کیلومتر در ساعت بر فراز دریا و سطح آب، به اجرای عملیات‌های مدنظر بپردازد. این پهپادها قادر هستند انواع اهداف ثابت و متحرک را منهدم کنند.
برد این پهپادها 4 کیلومتر است و از لحظه پرتاب تا لحظه برخورد به اهداف، قابلیت کنترل و هدایت دارند و از سامانه هدایت جی‌پی‌اس برخوردارند و علیه تجمعات، نفربرها، مواضع و اهداف ثابت و متحرک دشمن کاربرد عملیاتی دارند. همچنین این سامانه هوشمند، هدایت پذیر، نقطه‌زن و ضد جمینگ است. پهپاد پرسه‌زن سوئیچ بلید، توسط مرکز بهینه‌سازی شهید زرهرن نزاجا ساخته شده و تحویل یگان‌های عملیاتی این نیرو شده است.
سامانه پهپادی شاهین با قابلیت شناسایی و جست‌وجوی اهداف و انتقال تصاویر منطقه نبرد، به تمامی بالگردهای عملیاتی طراحی و ساخته شده است تا بتواند از طریق ارسال تصاویر و اطلاعات به هیئت فرماندهی، هماهنگی تمام بالگردهای حاضر در منطقه برای عملیات را ارتقا بخشد.

سامانه‌ پایدارشده‌ هواپایه‌ «یوسف»
طراحی و ساخت سامانه‌ پایدارشده‌ هواپایه‌ یوسف برای پایش، نشانه‌روی و ردیابی اهداف ثابت و متحرک از فاصله‌ دور در شرایط آب و هوایی نامناسب در طول شبانه‌روز است.
این سامانه از دو فناوری لبه‌‌دانش شامل پایدارسازی بر پایه‌ ژیروسکوپ‌های نوری و الگوریتم ردیابی بر پایه هوش مصنوعی بهره می‌برد.
پایداری در سکوی هواپایه‌ یوسف به منظور ایجاد توانایی بالقوه در استفاده از دوربین‌هایی با قابلیت بزرگ‌نمایی بالا، از فناوری کنترل Cascade PID یا جبران‌ساز چندگانه استفاده شده است. این سامانه را می‌توان به هر سلاحی که اتوماسیون شده، متصل و با آن همنواخت کرد. این سامانه دارای استاندارد نظامی به‌منظور استفاده در انواع هواگردهاست.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه