وضع نابسامان غرب در دریای سرخ نماینده سازمان ملل در امور یمن را به تهران کشاند

وضع نابسامان غرب در دریای سرخ نماینده سازمان ملل در امور یمن را به تهران کشاند


​​​​​​​خیلی هم خوب! گویا کار غربی‌ها در دریای سرخ بیخ‌ پیدا کرده که مجبور شده‌اند دوباره نماینده سازمان ملل در امور یمن را به تهران بفرستند. هانس گروندربرگ روز گذشته به دیدار وزیر امور خارجه کشورمان رفت و با او به گفت‌وگو نشست.  امیرعبداللهیان در این نشست گفت: رویکرد نظامی دولت آمریکا و به‌خصوص حملات نظامی آمریکا و انگلیس علیه یمن و قرار دادن دوباره نام انصارالله در فهرست تروریستی ایالات متحده، شرایط را پیچیده‌تر و راه حل سیاسی را با مشکل مواجه کرده است.
به گزارش ایرنا، رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین با محکوم کردن تجاوزات اخیر آمریکا به اهدافی در سوریه و عراق، آن را ناشی از تداوم رویکرد اشتباه و ناکام این کشور برای حل و فصل مسائل با توسل به زور و نظامی‌گری دانست.
دکتر امیرعبداللهیان با اشاره به تداوم حمایت کشورمان از برقراری صلح و امنیت پایدار در یمن، تأکید کرد تلاش‌ها برای برقراری ثبات و امنیت در سراسر منطقه، به نفع همه کشورهای منطقه خواهد بود.
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز با قدردانی از موضع و اهتمام جمهوری اسلامی ایران به ثبات و امنیت در منطقه به‌خصوص یمن، ضرورت حل و فصل ریشه ای بحران‌های منطقه با استفاده از ظرفیت‌های درون منطقه‌ای را مورد تأکید 
قرار داد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه