۱۷ هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب آماده بهره‌برداری است

۱۷ هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب آماده بهره‌برداری است

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: ۱۷ هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در استان آماده بهره‌برداری در دهه فجر امسال است.


منوچهر سالاری در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بهره‌برداری از این میزان ذخیره آب نقش مؤثری در رفع تنش آبی شهرهای استان در ایام پیک مصرف عید نوروز دارد. اکنون ساخت ۲۶ هزار مترمکعب مخازن ذخیره آب در شهرهای استان در دست اجراست که تا به حال ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با بیان اینکه اعتبار ساخت این مخازن به همراه خطوط انتقال هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است، اظهار کرد: از این میزان 
۱۷ هزار مترمکعب تکمیل و در آینده نزدیک وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد. این حجم از مخازن در عید نوروز و تابستان سال آینده در رفع تنش آبی شهرهای استان کمک‌کننده خواهد بود.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی عنوان کرد: حفر و تجهیز ۱۶ حلقه چاه را برای تأمین آب پایدار شهرها و روستاهای استان با اعتبار ۵۶۰ میلیارد ریال نیاز داریم که آن را تا اردیبهشت ماه سال آینده انجام خواهیم داد.
سالاری با اشاره به مشکل تنش آبی در شهرهای بیرجند، طبس، قاین، نهبندان، آرین‌شهر و شوسف استان گفت: در این شهرها در راستای رفع مشکل تنش آبی، مجموعه آب و فاضلاب استان باید منابع آبی جدیدی تعریف کند و مردم هم در مصرف آب بیش از گذشته مدیریت داشته باشند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه