بدهی الیت جزو دیون دولتی محسوب می‌شود

خبر خوب از پیگیری قدس خراسان در خصوص یک پیام مردمی

بدهی الیت جزو دیون دولتی محسوب می‌شود

شاید برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده باشد که پس از خرید خودرو و صفر کردن همه بدهی‌های پلاک آن، پس از چند روز وقتی خودرو را در پارکینگ‌های حاشیه‌ای کنار خیابان می‌گذارید، برایتان پیامکی بیاید که نشان‌دهنده بدهکاری پلاک شما به شرکت الیت باشد! 


ماجرا از این قرار است که با توجه به مصوبه اصلاح تبصره ۵ قانون راهنمایی و رانندگی در سال ۹۹ توسط هیئت وزیران، پلاک‌های فک شده در صورت مراجعه نکردن مالک آن در موعد مقرر یک ساله، با حفظ سوابق به متقاضی جدید تحویل و در این میان همه دیون دولتی غیر از بدهکاری به الیت صفر می‌شد؛ موضوعی که با توجه به پیام‌های مردمی رسیده به تحریریه قدس خراسان، ۲۴ مهر ماه امسال به آن پرداختیم و پاسخ مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی (الیت سابق) این بود که «مکاتبات پی ‌در ‌پی در خصوص پرداخت دیون معوق الیت همسو با عوارض آزادراهی صورت گرفته که هنگام نوبت‌دهی تعویض پلاک، بدهی توقف‌های پارکینگ نیز دریافت و برای مالکان جدید مشکل بدهی معوق مرتفع شود؛ اما تاکنون این موضوع اجرایی نشده و بدهی از مالک پیشین روی پلاک منتقل می‌شود».
همان زمان موضوع را با رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد نیز درمیان گذاشتیم و مجید نژادحسین با تأیید این موضوع، وعده پیگیری در صحن علنی شورای شهر را داد و چند روز بعد طرحی را به شورا برد که یکی از تبصره‌هایش صفر شدن بدهی الیت هنگام تعویض پلاک بود؛ طرحی که تصویب شد و پس از آن شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی(تات) باید پیگیری‌ها و هماهنگی‌های لازم را برای اجرایی شدن آن انجام می‌داد.
مدیر عامل شرکت تات اما حالا خبر خوبی دارد و می‌گوید: در گذشته اقدام‌های مؤثر زیادی در پرداخت بدهی پارک حاشیه و غیرحاشیه ھمزمان با تعوض پلاک و پرداخت عوارض سالانه صورت گرفته بود؛ اما ھمزمان با مصوبه شورا در دوره ششم و مساعدت اعضای آن در تصویب طرح، پیگیری‌ها از سر گرفته شد و با تلاش ھمکاران در شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی این موضوع به ثمر نشست و منجر به انعقاد قرارداد با اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل ھمگانی کشور شده است. بنابراین از این پس ھنگام تعویض پلاک نیز امکان پرداخت بدھی فراھم شده است.
احمد آذرکیش عنوان می‌کند: در حال حاضر بدهی‌های زیادی از طرف شھروندان محترم در سامانه مدیریت پارکینگ‌ھا به ثبت رسیده که امید است این حجم از مطالبات با اجرای این قانون مرتفع شود.
او ادامه می‌دهد: از همه شھروندان تقاضا دارم با توجه به موضوع مطرح شده برای پرداخت بدهی خود اقدام کنند تا با مدیریت ھزینه تعویض پلاک صورت بگیرد. به ھمین منظور ھم درگاه‌ھای اینترنتی شرکت به آدرس tat.mshhad.ir این آمادگی را خواهد داشت که شھروندان محترم با شارژ حساب، 20درصد نیز شارژ هدیه دریافت کنند.
خبرنگار: معصومه مؤمنیان

برچسب ها :
ارسال دیدگاه