مردم، حاکمیت و دولت ما در مقتدرترین حالت خود هستند

آیت‌ الله علم‌ الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه دیروز:

مردم، حاکمیت و دولت ما در مقتدرترین حالت خود هستند

نماینده ولی‌ فقیه در استان خراسان رضوی گفت: سؤال ما از دولتمردان پاکستانی این است که مگر شما از فعالیت تروریست‎ها خبر ندارید؟ یک دولت اگر بنا شد از فعالیت یک گروهک تروریستی اجنبی شیطانی بی‌خبر باشد، پس چطور کشور خود را اداره می‌ کند؟ اگر هم خبر داشتند و عکس‌ العملی نشان ندادند، پس شریک جرم هستند. این را پاکستانی‌ ها باید ثابت کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی نماینده ولی‌ فقیه در خراسان رضوی، آیت‌ الله سید احمد علم‌ الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه دیروز که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، شناخت تحرکات خائنانه را مهم‎ترین گام برای دشمن‌ شناسی دانست و اظهار کرد: دشمنان این ملت پس از اینکه از تهاجم نظامی ناتوان شدند، سفره‌ های مردم را هدف گرفتند و برای ضربه زدن به معیشت مردم مصمم شدند. برای تحقق این هدف شوم نیز به دنبال تحریم رفتند و تلاش کردند تا نظام تحریم‎های کمرشکن را در دستور کار قرار دهند. با این حال، این راهبرد با تکیه بر منویات رهبر معظم انقلاب ورشکسته شد، تحریم‌ ها دور خورد و امروز کار به جایی رسیده که دولت نفت خود را می‌ فروشد، پولش را هم می‌ گیرد و همه زیرساخت‌ های مدیریتی کشور از جمله حوزه اشتغال، خیلی خوب در حال تکمیل ‎شدن است.
وی افزود: همه می‌ دانند و بارها گفته‌ ایم که گرانی‌ ها معلول سوءاستفاده یک عده عناصر سودجو و ماده‌ پرست است. امید ما این است که با دوراندیشی و تدبیر مسئولان، این موضوع نیز حل شود تا توطئه اقتصادی دشمن به طور کامل شکست بخورد.
نماینده ولی‌ فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه دشمن به تازگی حوزه امنیت کشور را هدف گرفته است، خاطرنشان کرد: آن‌ ها می‌ دانند نه بنیه حمله را دارند و نه بنیه تحریم را زیرا این کشور بر مردم تکیه دارد و بر مردم مبتنی است. به همین دلیل، بیگانگان هم متمرکز بر دشمنی با مردم شده‌ اند و در جریان این هدف قرار دادن، یک بار به سراغ اقتصاد رفتند که شکست خوردند و اکنون به سراغ امنیت رفته‌ اند؛ اما ثابت کرده‌ اند هنوز هم ما را نشناخته‌ اند. می‌ خواهید به مردم آسیب بزنید؟ کدام مردم؟ مردمی که بعد از 45 سال پس از انقلاب، رادمردانه‌ تر از روز اول پای انقلاب ایستاده‌ اند؟
آیت‌ الله علم‌ الهدی ادامه داد: در جریان راهبرد امنیتی دشمن و در بوران احساسات پاک و مقدس مردم انقلابی ما در کرمان، دشمن فاجعه آفرید و عزیزان دلداده انقلاب ما را به خاک و خون کشید. با این حال، خوشبختانه هنوز چهلم شهدای کرمان نرسیده، عناصر مجاهد، فعال و غیور امنیتی و دفاعی ما به دشمن جواب سختی دادند و مراکز رشد و نمو و مقرهای دشمن را در اقصی نقاط منطقه مورد حمله قرار دادند.

اربیل، کانون اقتصادی رژیم صهیونیستی بود
وی ضمن واکاوی عملیات ضد تروریستی اخیر سپاه پاسداران و حمله موشکی به مراکز  فرماندهی و راهبری عناصر ضدنظام و ملت تصریح کرد: عملیات اخیری که به صورت حمله موشکی در اقلیم کردستان و دشت پاکستان صورت گرفت، همان جواب سختی بود که رهبر معظم انقلاب فرمودند در مقابله با جنایت کرمان به دشمن داده خواهد شد. آن چه اسرائیل داشت، دو جریان بود که در اقلیم کردستان متمرکز شده بود؛ یکی جریان جاسوسی که بسیاری از عملیات‌ های تروریستی ضد شخصیت‌ های برجسته علمی و مردم ما را فرماندهی می‌ کرد و جریان دیگر هم نبض اقتصادی اسرائیل بود که در کردستان عراق در جریان است.
نماینده ولی‌ فقیه در استان خراسان رضوی تأکید کرد: آن‌ ها نفت عراق را می‌ دزدیدند و به اسرائیل می‌ رساندند تا در حالی که همه کشورهای اسلامی به دنبال قطع روابط با رژیم صهیونیستی هستند، جریان اقتصادی اسرائیل در اقلیم کردستان محفوظ بماند و این رژیم غاصب را به منابع نفت و اقتصاد مرتبط کند. اینجا کانون تجارت، اقتصاد و جاسوسی اسرائیل و این جواب برای دشمن خیلی سخت بود.

حمله موشکی اخیر ؛ مظهر عظمت عملیاتی سپاه
آیت‌ الله علم‌ الهدی با تأکید بر اینکه عظمت عملیاتی رزمندگان اسلام در عملیات موشکی اخیر ثابت شد، گفت: جایی که قدرت‌ نمایی توان موشکی ما به منصه ظهور رسید، زمانی بود که غیورمردان سپاه پاسداران، ادلب سوریه را هزار و 300 کیلومتر دورتر و در مرکز داعش هدف قرار دادند و با خاک یکسان کردند تا این کانون جنایتکارانه و شیطانی دشمن در قالب هدایت و راهبری عملیات‌ های تروریستی، در هم کوبیده شود.
وی بیان کرد: آن چه مهم است، عظمت عملیاتی رزمندگان اسلام بود که به موازات اشراف اطلاعاتی عزیزان برون‎مرزی ما ثابت شد. دلاورمردان سپاه پاسداران نشان دادند هر گونه تحرک ضد ملت ایران را حتی در اجتماعات دشمن در هزار و 300 کیلومتر دورتر رصد می‌ کنند؛ زیرا دقیقاً حمله موشکی در زمانی انجام شد که جلسه‌ ای در جریان بود تا سران آن‌ ها نابود شوند و رزمندگان ما ثابت کردند در منطقه خاورمیانه، نقطه‌ ای خارج از اقتدار عملیاتی آن‌ ها وجود ندارد.

پاکستان باید پاسخگو باشد
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنرانی مشهور رهبر معظم انقلاب در نوروز 1392 اظهار کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب چند سال قبل فرمودند اگر اسرائیل غلطی بکند، ما تل‌ آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌ کنیم، این فقط یک ابراز قدرت نبود. رهبر ما حجت امام زمان(عج) است و هر چه بگوید، منطبق بر حقیقت و واقعیت است. هدف گرفتن هزار و 300 کیلومتر دورتر از خاک پاک ایران نشان داد که نابودکردن تل‌آویو و حیفا حقیقتی است که در دسترس قرار دارد و ما وجب به وجب از این خاک غصب ‎شده را با موشک‎هایمان نابود خواهیم کرد.
آیت‌ الله علم‌ الهدی افزود: برادران و عزیزان، این حرکت در مقام تجاوز به حق حاکمیت کشورهای همسایه نبود. در کشور دوست و برادر پاکستان، یک جریان شیطانی و تروریستی به نام گروهک جیش‌ الظلم فعالیت دارد که هر نوع جنایتی در کشور ما انجام می‌ دهند؛ اما در نهایت ادعا می‌ کنند ایرانی هستند. 

دشمن فقط زبان زور می‌ فهمد
وی با تأکید بر اینکه عملیات موشکی اخیر، تجاوز به تمامیت ارضی یک کشور همسایه نبوده است، خاطرنشان کرد: ما باید دشمن خود را نابود کنیم و این عملیات ثابت کرد که عداوت و دشمنی با این ملت در هر نقطه از کره زمین، قابل تعقیب و قابل سرکوبی است. برادران و خواهران، دشمن ما فقط یک زبان می‌فهمد. نه زبان عاطفه، نه انسانیت، نه استدلال و نه برهان، فقط یک زبان و آن هم زبان قدرت و زور است. باید با این زبان با دشمن حرف بزنیم.
امام جمعه مشهد ادامه داد: علاوه بر دشمن، با عوامل جنگ نیابتی او نیز که تروریست‌ های شرق و غرب ما هستند، باید با همین زبان صحبت کرد. ملت ما، دولت ما و حکومت ما امروزه در مقتدرترین حالت خود نه فقط در منطقه؛ بلکه در بخشی از دنیاست و با غیورمردی مردم ما، در این مملکت هیچ چیز آسیب‌ پذیر نیست. نه اقتصاد، نه امنیت، نه اقتدار، نه اشراف و سلطه دیپلماتیک، نه روابط بین‌ الملل و نه هیچ چیز دیگر. خدایا بر این نعمت تو را شکر می‌ کنیم. در این نظام، مردم و رهبر حکیم ما بر این کشور نعمت هستند. این اقتدار نیز یک نعمت دیگر است که بر همه آن‌ ها، تو را شکر می‌ کنیم تا براساس حکم «لَئِن شَکَرتُم لَاَزیدَنَّکُم»، زیادتی این نعمت در قالب ظهور بقیة‌الله‌ الاعظم(عج) همه خلق را بهره‌‌مند کند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه