نخستین اجرای عملیاتی سامانه پدافندی ۹دی

سخنگوی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت خبر داد

نخستین اجرای عملیاتی سامانه پدافندی ۹دی

سخنگوی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۲ گفت: سامانه‌های دفاع هوایی کوتاه‌برد و ارتفاع پایین «۹ دی» نیروی هوافضای سپاه در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت، اهداف واگذار شده توسط شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور را با موفقیت رهگیری و منهدم کردند.

به گزارش فارس، امیر سرتیپ‌دوم فرج‌پور ادامه داد: استفاده از تجهیزات پدافندی مختلف و متعدد پدافند هوایی در ارتش جمهوری اسلامی و نیروی هوا فضای سپاه تحت هدایت و راهبری قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) در این رزمایش بیانگر قدرت و توانمندی جمهوری اسلامی ایران در عرصه پدافند هوایی است که توانسته در سال‌های گذشته در مقاطع مختلف قدرت‌های استکباری را مغلوب قاطعیت و توانمندی خود سازد. این مقام مسئول برقراری ارتباطات امن در لایه‌های مختلف را از جمله ضرورت‌های شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور برشمرد و گفت: یکپارچگی امنیت در عرصه سایبرالکترونیک و پایداری ارتباطات در تمامی سطوح و لایه‌های ارتباطی از جمله مسائلی است که در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۲ مورد توجه و تأکید جدی قرار گرفته است.
همچنین سامانه پدافندی برد کوتاه ۹ دی در روز ۳۱ شهریور امسال در جریان رژه نیروهای مسلح در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) برای نخستین بار به نمایش درآمد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه