امرای داعشی در تور سربازان گمنام امام زمان‌(عج)

نگاهی به سومین بیانیه وزارت اطلاعات درباره فاجعه تروریستی کرمان

امرای داعشی در تور سربازان گمنام امام زمان‌(عج)

اگرچه داعش به‌معنای دولت اسلامی عراق و شام دیگر وجود خارجی ندارد، اما همچنان بخشی از آن که می‌تواند موجبات زحمت ایران و محور مقاومت را فراهم کند، با کمک‌های لجستیکی آمریکا و اسرائیل به صورت گرگ‌های تنها در منطقه فعال است. یکی از این گرگ‌های تنها با نام عادل پنجشیری به‌نظر می‌رسد توانسته است خود را در حاشیه تهران پنهان کند. 


باوجود این در کمتر از سه هفته پس از حادثه تروریستی کرمان وزارت اطلاعات در سومین بیانیه خود گزارش مهمی از فعالیت‌های این وزارت را تشریح کرد. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
در پی وقوع فاجعه غمبار در مراسم سالگرد شهادت سردار بزرگ مبارزه با تروریسم تکفیری، شهید سپهبد قاسم سلیمانی(ره) در کرمان و در ادامه جمع‌آوری‌های گسترده اطلاعاتی و تدابیر امنیتی در داخل و خارج از کشور، اطلاعات قابل توجهی از لایه‌های دخیل در طراحی و اجرای آن عملیات تروریستی حاصل شد. به‌دنبال آن تعداد دیگری از عناصر مرتبط با واقعه مذکور، در سطوح برخی سرکردگان گروهک مزدور داعش تا عوامل عملیاتی و از اتباع چند کشور، شناسایی، بازداشت و به بازداشتگاه‌های کشور منتقل شدند. با توجه به ادامه‌دار بودن عملیات آفندی و پدافندی و استمرار حضور مترصّدِ سربازان گمنام امام زمان (عج) در محیط‌های هدف، ذیلاً به بخش دیگری از اطلاعات حاصله و اقدامات صورت گرفته اشاره می‌شود:
۱) دو تروریست تکفیری که چند روز پس از حادثه جنایتکارانه کرمان، با هدف انجام عملیات مجدد در دیار کریمان وارد کشور شده بودند، با تدابیر هوشمندانه و اقدام فداکارانه سربازان گمنام امام‌زمان(عج) در اداره‌کل اطلاعات استان کرمان، به محاصره دلاورمردان گمنام کرمانی درآمده و در تیراندازی‌های متقابل، هر دو عنصر تکفیری به هلاکت رسیدند. در این عملیات، سناریوی دو مرحله‌ای و خطرناک حمله به یکی از مراکز انتظامی (حمله مسلحانه به مرکز موردنظر، سپس دام‌گذاری انفجاری در مسیر نیروهای کمکی)، خنثی شد و دو تروریست تکفیری که از اتباع بیگانه بودند از پای درآمدند. همچنین دو بمب دست‌ساز بسیار قوی به وزن 20کیلوگرم توقیف شد. علاوه بر بمب‌ها، ۱۰عدد چاشنی الکتریکی، چهارعدد چاشنی ساده، یک قبضه مسلسل اِم پی‌۴  آمریکایی همراه با هشت تیغه خشاب و ۲۷۸ عدد فشنگ و یک قبضه مسلسل کلاشینکف همراه با پنج تیغه خشاب و ۱۸۱ عدد فشنگ، هفت قبضه نارنجک، دو عدد دوربین معمولی و دید در شب، دو دستگاه بی سیم، سه عدد ریموت، ۱۲ متر سیم با فتیله باروتی و الکتریکی و مقادیر قابل توجهی تجهیزات مرتبط دیگر کشف و ضبط شد.
۲) بازداشت یکی از سرکردگان (به‌اصطلاح امیران) داعشی به‌نام «محمد عمران تنویر» با نام مستعار «ابوعمران». وی از اُمرای داعش موسوم به ولایت خراسان بوده است. نامبرده که متخصص بمب‌سازی گروهک مزدور داعش است، از مرتبطان «عبدالله تاجیکی» (مندرج در اطلاعیه دوم این وزارتخانه) بوده است. محمد عمران تنویر حدود هشت سال پیش به داعش پیوسته، در چند کشور منطقه حضور داشته و به عنوان یکی از اُمرای گروهک مزدور داعش ارتقا یافته است. تحقیقات از نامبرده ادامه دارد.
۳) بازداشت یکی دیگر از به اصطلاح امیران داعشی به نام «مهتاب» (مذکّر) که او نیز از عوامل مرتبط با «عبدالله تاجیکی» بوده و با طراحی عبدالله، در پوشش کارگری وارد کشور شده بود. این فرد نیز در مرحله بازجویی قرار دارد.
۴) شناسایی و بازداشت تروریستی دیگر از سرکردگان موسوم به داعش خراسان همراه با چهار نفر از اعضای تیم وی. او فردی آموزش دیده، کاملاً آشنا به روش‌های حفاظتی و شگردهای امنیتی، رابط اصلی «عبدالحکیم توحیدی»، فرمانده عملیات تروریستی گروهک که نقش سرپلِ سرکرده فوق‌الذکر با عناصر اعزامی به ایران را ایفا می‌کرده است. 
۵) شناسایی و بازداشت یک تروریست که قصد انجام عملیات تروریستی در بارگاه یکی از امامزادگان در حومه شهر مقدس مشهد را داشت. بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد نامبرده از طریق فضای مجازی با گروهک مزدور آمریکا ساخته داعش آشنا و با آن مرتبط شده است. از این فرد اسلحه و متعلقات آن کشف شده و تحت تحقیق و بازجویی قرار دارد.
۶) و بالاخره شناسایی و رهگیری یکی از سرکردگان گروهک صهیونیستی داعش، به نام «محمد عادل عارف» معروف به «عادل پنجشیری» که طبق آخرین ردهای بدست آمده، وارد منطقه‌ای در غرب تهران شده است. این تروریست نیز از جمله مرتبطان مستقیم عبدالحکیم توحیدی (فرمانده عملیات تروریستی داعش) بوده که در گذشته به اتهام طراحی عملیات انتحاری در دانشگاه کابل، بازداشت و پس از یک‌سال حضور در زندان بگرام، از زندان آزاد شده و باردیگر به اعمال تبهکارانه روی آورده بود. تاکنون تعدادی از اطرافیان وی (تماماً عضو داعش) شناسایی و بازداشت شده‌اند، اما شخص محمد عادل عارف (عادل پنجشیری) متواری و تحت تعقیب قرار دارد. بنابراین ضمن انتشار تصویر این تروریست سابقه‌دار، از شهروندان گرامی تقاضا دارد هرگونه اطلاعاتی از نامبرده را به ستاد خبری وزارت اطلاعات (شماره ۱۱۳) گزارش دهند.
۷) در پایان ضمن تأکید دوباره بر استمرار جمع‌آوری‌های اطلاعاتی و  پایش‌های امنیتی به‌صورت همه‌جانبه و شبانه‌روزی، در تمامی مناطق هدف، اعم از داخل و خارج از کشور، همچنان از ملت شریف ایران استدعا دارد ضمن حفظ هوشیاری کامل، خادمان گمنام خود را مساعدت و هرگونه اطلاعات مرتبط را (به‌ویژه درباره تروریست متواری، عادل پنجشیری) به شماره ۱۱۳ گزارش دهند. همچنین در تمامی اقدامات اشاره شده از همکاری اعضای جامعه اطلاعاتی کشور، به‌ویژه دستگاه محترم قضایی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرماندهی انتظامی کشور، برخوردار بوده‌ایم که از تمامی آن‌ها صمیمانه تشکر و قدردانی می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه