صدا و سیما موافق پرداخت حق پخش اما به یک شرط!

جبلی اعلام کرد

صدا و سیما موافق پرداخت حق پخش اما به یک شرط!


رئیس سازمان صدا و سیما درباره پرداخت حق پخش تلویزیونی جواب صریحی داد. صدا و سیما موافق پرداخت حق پخش است اما به یک شرط! موضوع درآمد باشگاه‌های فوتبال از حق پخش تلویزیونی سال‌هاست که تبدیل به یک موضوع لاینحل شده و به همین حالت باقی مانده و انگار جواب روشن و مشخصی برای آن پیدا نمی‌شود.
سال‌هاست که باشگاه‌ها با توجه به راه‌های دشوار درآمدزایی و کانال‌هایی که هر روز برای جذب اسپانسر و پول تنگ‌تر می‌شود، دنبال اعاده حق خود در موضوع حق پخش تلویزیونی هستند و فدراسیون فوتبال هم این موضوع را پیگیری کرده اما به جایی نرسیده است، اما حالا جبلی رئیس سازمان صدا و سیما جواب صریح و مشخصی دراین باره داده است.
رئیس سازمان صداوسیما در گفت‌وگویی با ایسنا درباره موضوع خرید حق پخش مسابقات ورزشی و فوتبال‌ها در پاسخ به این پرسش که آیا دغدغه خرید حق پخش را برای همیشه باید تمام‌شده بدانیم؟ توضیح داد: در ارتباط با حق پخش ما با دو نوع مسابقات مواجه‌ایم؛ یکی با برنامه‌ها و بازی‌های خارجی روبه‌رو هستیم و دیگری فوتبال‌های داخلی. حرف ما این است که به همان شکل که حق پخش بازی‌های خارجی را ما پرداخت می‌کنیم و در بودجه دولت محترم و مجلس لحاظ می‌شود؛ مثل حق پخش مسابقات بین‌المللی جام ملت‌ها، المپیک و جام‌جهانی، به همان نحو باید حق پخشی که برای برنامه‌های ورزشی داخلی تعیین می‌شود، در ردیف‌های بودجه ما گذاشته شود تا بتوانیم با هماهنگی وزارت ورزش به فدراسیون‌ها اختصاص دهیم.
با این حساب مشخص شد چنانچه در ردیف بودجه سازمان صدا و سیما مبلغی به عنوان حق پخش تلویزیونی مسابقات داخلی هم در نظر گرفته شود، باشگاه‌های فوتبال و لیگ برتری‌ها می‌توانند امیدوار باشند سرانجام طلسم این ماجرا شکسته شود و آن‌ها منبع قابل توجهی برای درآمدزایی پیدا کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه