مراسم تشییع پیکر استاد کریم مجتهدی برگزار شد

مراسم تشییع پیکر استاد کریم مجتهدی برگزار شد

مراسم تشییع پیکر استاد کریم مجتهدی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.


به گزارش مهر، مراسم تشییع پیکر استاد کریم مجتهدی، استاد بازنشسته فلسفه دانشگاه تهران صبح دیروز در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.
مجتهدی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بود و در نخستین همایش چهره‌های ماندگار در سال۱۳۸۰ به عنوان چهره ماندگار فلسفی قدردانی شد.
در این مراسم که با حضور جمعی از همکاران، شاگردان، علاقه‌مندان به آن مرحوم و شخصیت‌های فرهنگی و علمی ازجمله علی لاریجانی، آیت‌الله قائم‌مقامی، غلامعلی حداد عادل، موسی نجفی، محمود شالویی، حمیدرضا آیت‌اللهی، موسی حقانی، پیام فضلی‌نژاد، حجت‌الاسلام رضا غلامی، بیژن شکرریز، مالک شجاعی جشوقانی، نیکنام حسینی‌پور، علیرضا بهشتی و… برگزار شد، زیارت عاشورا قرائت و پیکر آن مرحوم برای خاکسپاری به سمت بهشت زهرا(س) منتقل شد تا در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده شود. کریم مجتهدی، فیلسوف ایرانی و استادتمام بازنشسته گروه فلسفه دانشگاه تهران بود. او سهم بسزایی در رشد پژوهش‌های فلسفی در ایران داشته‌است. وی علاوه بر دانشگاه تهران، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و همچنین عضو همکار مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران بود. مجتهدی در همایش چهره‌های ماندگار ایران به عنوان چهره ماندگار فلسفه برگزیده و در سال ۱۴۰۰ به عنوان دانشمند برتر، برنده جایزه البرز شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه