رنگ و بوی عید در بهشت 

خادمان آستان قدس رضوی به رسم هر ساله آماده میزبانی از خیل پرشور ارادتمندان شمس الشموس(ع) در اعیاد رجبیه هستند 

رنگ و بوی عید در بهشت 

ماه رجب است و بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) حال و هوای متفاوتی دارد چنان‌که مجموعه گل‌ها و ریسه‌های رنگی در گوشه و کنار این خطه بهشتی فرارسیدن اعیاد خجسته این ماه پربرکت را خبر می‌دهند.


به گزارش آستان‌نیوز، به مناسبت گرامیداشت اعیاد ماه رجب و ایجاد فضای معنوی پرنشاط در حرم مطهر رضوی، خادمان آستان قدس رضوی به رسم هر ساله دست به دست هم می‌دهند تا بار دیگر جای جای صحن و سرای حضرت دوست را آماده میزبانی از خیل پرشور ارادتمندان شمس الشموس(ع) و برگزاری جشن‌های این اعیاد مبارک کنند.
 
از گل‌آرایی تا نورآرایی ویژه 
در این راستا در آستانه میلاد امام محمدتقی جوادالائمه(ع)، میلاد امیرالمؤمنین علی(ع) و مبعث رسول اکرم حضرت محمد مصطفی(ص)، بارگاه نور و نعمت امام رضا(ع) با گل‌آرایی ویژه با گل‌های تر و تازه، رنگ و بویی عیدانه خواهد گرفت. 
مسیرهای تشرف به روضه منوره، بست‌ها، مکان‌های برگزاری مراسم در رواق‌ها و آبنماهای صحن‌ها از جمله مهم‌ترین مناطقی است که با استفاده از گل‌های فصلی بوته‌ای و شاخه‌ای تزئین خواهد شد. 
همچنین به مناسبت این اعیاد شاهد نصب کتیبه‌های بزرگ مناسبتی بر بلندای ایوان صحن‌های مرکزی و کتیبه‌های دیواری عید مبارک در گوشه و کنار صحن‌های مختلف خواهیم بود.
 اهتزاز پرچم‌های رنگی نیز حال و هوای عیدانه آستان جانان را دوچندان خواهد کرد. 
در این میان، ریسه‌های دلبرانه نور در این ایام فرخنده، شب‌ها در آسمان صحن‌ها خودنمایی خواهد کرد و زیبایی معماری صحن‌ها را در نظر زائران و مجاوران چند برابر می‌کند. 

ارائه خدمات متنوع و گسترده
خادمان مخلص این آستان مقدس علاوه ‌بر گل‌آرایی، کتیبه‌آرایی و نورآرایی این حریم قدسی، با تنظیف و غبارروبی گسترده حرم مطهر حضرت ثامن الحجج(ع) و همچنین پیش‌بینی‌های لازم در حوزه تأمین و توزیع اقلام مصرفی و رفاهی مورد نیاز زائران همچون لیوان‌ یک‌بار مصرف، صابون مایع و... آماده میزبانی از شمار گسترده دلدادگانی می‌شوند که از راه‌های دور و نزدیک در ماه رجب خود را به بارگاه خورشید فروزان خراسان می‌رسانند. 
در این راستا، چایخانه‌های دائمی حضرت رضا(ع) در صحن‌های کوثر، غدیر و امام حسن مجتبی(ع) و باغ رضوان نیز با همکاری موکب‌های خدمت‌رسان و خادمیاران رضوی با توزیع چای و سایر اقلام متبرک پذیرای این میهمانان مشتاق زیارت هستند. همچنین جمعی از زائران میهمان سفره پربرکت مهمانسرای حضرت رضا(ع) خواهند شد. 
سایر بخش‌های خدمت‌رسان حرم مطهر رضوی از بخش‌های فرش، بهداشت، امداد و صندلی چرخدار و زائربرهای برقی تا دفاتر شبانه‌روزی امانات، پیداشدگان و خدمات مادر و کودک و پایگاه‌های فوریت پزشکی نیز با اتخاذ تمهیدات لازم آماده ارائه خدمات به زائران و مجاوران در ایام این اعیاد مبارک خواهند بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه