سامانه یکپارچه خودرو حذف نمی‌شود

وزیر اقتصاد در پاسخ به خبرنگار قدس:

سامانه یکپارچه خودرو حذف نمی‌شود


​​​​​​​سخنگوی اقتصادی دولت در پاسخ به خبرنگار قدس درباره انتشار برخی اخبار در خصوص توافق وزارت صمت با خودروسازان و قطعه‌سازان برای فروش ۱۲۰هزار دستگاه خودرو به قیمت حاشیه بازار که سبب افزایش شدید قیمت‌ها در بازار شده، با تأکید بر اینکه هیچ نهادی  نه در دولت و وزارت صمت و نه شورای رقابت چنین مجوزی را صادر نکرده، گفت: تدبیراصلی وزارت صمت در حوزه خودرو حرکت به سمت اصلاح ساختاری است که اصلاح قیمت از آن ناشی می‌شود. سیداحسان خاندوزی افزود: این موضوع هم البته در چارچوب قوانین موجود و اختیارات و مسئولیت شورای رقابت با تمرکز بر کیفیت تولیدات، اصلاح بازار و افزایش ظرفیت تولید در داخل و واردات به میزان لازم انجام می‌شود که درمجموع کمک می‌کند به سمت تعادلی شدن بازار در حوالی هزینه تمام شده و قیمت تعادلی بازار حرکت کنیم. وی تصریح کرد: به همین جهت اینکه گفتم تاکنون چنین مجوزی صادر نشده معنایش این نیست که در روزها یا ماه‌های آینده صادر خواهد شد.
این عضو تیم اقتصادی دولت تأکید کرد: تا زمانی که با تقاضای سرمایه‌ای از خودرو مواجه‌ایم، رودربایستی با خودروساز و قطعه‌ساز هیچ برنامه‌ای برای کنار گذاشتن سامانه یکپارچه خودرو و سیاست‌های کنترل قیمت خودرو به عنوان کاری که سبب رضایت مردم می‌شود، نداریم.
خاندوزی همچنین گفت: هیچ بنایی برای کنار گذاشتن سامانه یکپارچه عرضه خودرو باوجود شایعاتی که مطرح شده، در دولت سیزدهم وجود ندارد.

خبرنگار: آرش خلیل‌خانه

برچسب ها :
ارسال دیدگاه