با یکدیگر می‌مانیم

واکنش باشگاه بارسلونا به احتمال اخراج ژاوی

با یکدیگر می‌مانیم

بارسلونا شکست سنگینی را در ال‌کلاسیکو تجربه کرد. 


آبی‌-اناری‌ها که در فینال سوپرجام اسپانیا در عربستان به مصاف رئال مادرید رفته بودند با نتیجه 4 بر یک شکست خوردند. پس از این شکست گمانه‌زنی‌ها درباره اخراج ژاوی زیاد شده و سرمربی آبی-اناری‌ها فشار زیادی را تحمل می‌کند.
به نوشته روزنامه اسپورت، دکو، مدیر ورزشی بارسلونا، درباره احتمال اخراج ژاوی گفت: «این سؤال هیچ معنی ندارد. ژاوی همچنان مورد اعتماد رئیس باشگاه و هیئت‌مدیره است. این شکست هیچ چیزی را تغییر نمی‌دهد». او ادامه داد: «نتوانستیم مانع حرکات وینیسیوس و رودیگر در عمق باشیم. آن‌ها بازیکنان بسیار خوبی دارند. وقتی نتیجه 2 بر یک شد فکر می‌کردم می‌توانیم کار را به تساوی کشانیم اما با گل بعدی رئال شرایط سخت‌تر شد. ما به دنبال پیروزی بودیم اما شکست سنگینی را پذیرا شدیم. نتوانستیم بازی خوبی را به نمایش بگذاریم. اکنون روی بازی بعدی‌مان در جام حذفی تمرکز می‌کنیم. در شرایط کنونی تنها نیاز به کارکردن داریم».
ژاوی نیز پس از بازی گفت: بدون شک بدترین بازی و نمایش ما بود. رئال مادرید در ضد حملات آسیب زیاد به ما رساند. ما روی بد فوتبال را تجربه کردیم و باید از هواداران به خاطر این شکست سنگین عذرخواهی کنیم.
او ادامه داد: احساس ناامیدی و ناراحتی زیادی داریم اما این بخشی از فوتبال است. رئال مادرید در ضد حملات بسیار خطرناک است و رقابت‌کردن با چنین تیمی برای ما سخت بود و در نهایت هم که بازنده بازی شدیم. شکست برابر رئال مادرید باید درس بزرگی به ما بدهد؛ به طوری که باید این بازی را به‌خوبی بررسی کرد و از آن درس گرفت تا دوباره مرتکب اشتباه‌هایمان نشویم. روزهای سختی در  انتظار ماست و طبیعی است که به خاطر این شکست و نمایش از ما انتقاد شود. ژاوی در پایان گفت: به رئال مادرید تبریک می‌گویم و بار دیگر از هواداران عذرخواهی می‌کنم. در این دیدار تقریباً همه کمبودها را داشتیم و یک بازی بسیار ضعیف را به نمایش گذاشتیم.
در آن سوی میدان اما داستان چیز دیگری است. آنچلوتی روی ابرهاست.

هر ۲۰ بازی یک جام!
به نوشته روزنامه اسپانیایی ای‌اس، این هفتمین جام کارلو آنچلوتی در دومین دوره حضورش در باشگاه مادریدی است. این مربی ایتالیایی در این مدت در ۱۴۵ مسابقه، ۱۰۳ پیروزی (۷۱ درصد پیروزی) کسب کرده است. این ارقام نشان می‌دهند آنچلوتی به طور متوسط در هر ۲۰ بازی یک جام را بدست آورده است. تنها زین‌الدین زیدان رکورد بهتری در باشگاه رئال‌ مادرید دارد که سه جام متوالی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد. او به طور متوسط در هر ۱۴ بازی با رئال توانست یک جام را کسب کند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه