غرور ممنوع!

مهدی قایدی در گفت‌وگو با قدس:

غرور ممنوع!

مهاجم ریزنقش تیم ملی موفق شد در بازی با فلسطین هم برای تیم ملی گل بزند. قایدی که در نخستین بازی تیم ملی نمایش قابل قبولی داشت، در صحبتی متفاوت درباره برد تیم ملی مقابل فلسطین گفت:« از قبل پیش‌بینی می‌کردیم فلسطین را شکست دهیم.


به هرحال سطح فوتبال ما بالاست و یکی از مدعیان قهرمانی جام ملت‌ها محسوب می‌شویم. اما به طور کلی بازی سختی بود. حریف بازی درگیرانه‌ای انجام می‌داد و ما بازی آسانی را پشت سرنگذاشتیم. با این حال درنهایت با برد از زمین بیرون رفتیم که این خیلی خوب بود. در چنین تورنمنتی مهم است که با برد شروع کنی. برتری در بازی اول روحیه بخش است و باید با همین روحیه ادامه بدهیم. در بازی‌های آینده نیز باید سعی کنیم همین روند را ادامه بدهیم. جام ملت‌های آسیا آرام، آرام سخت‌تر می‌شود. در گروه ما دو تیم دیگر حضور دارند و باید با امارات و هنگ کنگ هم بازی کنیم. بازی با این تیم‌ها ساده نیست».
 قایدی با تأکید بر اینکه تیم ملی نباید هیچ حریفی را دست کم بگیرد، گفت:« دست کم گرفتن رقبا تاوان سنگینی به همراه خواهد داشت و سبب می‌شود دچار غرور کاذب شویم. خوشبختانه چنین روحیه‌ای در تیم ملی وجود ندارد که تیمی را دست کم بگیریم. همه رقبا را به یک چشم نگاه می‌کنیم».
قایدی درباره گلی که وارد دروازه فلسطین کرد، گفت:« گل روحیه بخشی بود. مهم البته برد تیم است. ما همه برای یک هدف در تیم ملی تلاش می‌کنیم. اما امیدوارم گلزنی‌هایم ادامه داشته باشد. گل زدن در هر شرایطی شیرین است. باید این روند را حفظ کنیم و با بهترین نتیجه ممکن از جام بیرون بیاییم». 
از قایدی درباره اینکه چه اندازه شانس ایران را برای رسیدن به قهرمانی جام ملت‌های آسیا بالا می‌دانی، پرسیدیم که این پاسخ را داد:« اجازه بدهید بازی به بازی پیش برویم. ابتدا باید به عنوان تیم اول از گروه صعود کنیم. بعد باید مرحله به مرحله پیش برویم. نمی‌دانیم با کدام تیم‌ها بازی خواهیم کرد. اما ما خودمان را برای یک تورنمنت سخت آماده کرده‌ایم و باید بهترین نتیجه ممکن را بگیریم. هدف ما رسیدن به قهرمانی است. امیدوارم به این مهم دست یابیم. تیم ملی نیاز به حمایت مردم دارد و امیدوارم با حمایت همه‌جانبه فوتبال‌دوستان بتوانیم دل همه را شاد کنیم».
مهاجم تیم ملی درباره اینکه چه اندازه امیدوار است در بازی‌های آینده نیز درترکیب تیم ملی دیده شود، این واکنش را نشان داد:
« انتخاب ترکیب اصلی تیم ملی با آقای قلعه‌نویی است. در این بازی از ابتدا به من اعتماد شد که سعی کردم بهترین عملکرد را از خودم به جا بگذارم. اینکه در بازی‌های بعد هم درترکیب تیم ملی باشم، مشخص نیست. اما من آماده‌ام وهر کمکی از دستم برآید دریغ نخواهم کرد. به دنبال موفقیت کلی تیم ملی هستیم و این مسائل در درجه اهمیت بعدی قرار دارد. چه در ترکیب اصلی باشم و چه نباشم دوست دارم تیم ملی در جام ملت‌های آسیا بهترین نتیجه ممکن را بدست آورد و پس از سال‌ها به ناکامی پایان دهیم».

خبرنگار: حمیدرضا عرب

برچسب ها :
ارسال دیدگاه