مقاومت اسطوره‌ای غزه در تاریخ بی‌سابقه است 

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان:

مقاومت اسطوره‌ای غزه در تاریخ بی‌سابقه است 

دبیرکل حزب‌الله لبنان بعد از ظهر دیروز به مناسبت هفتمین روز شهادت فرمانده حزب‌الله «وسام حسن طویل» ملقب به حاج جواد، سخنرانی کرد و به بررسی آخرین تحولات منطقه پرداخت.


سید حسن نصرالله در ابتدای سخنانش به ایستادگی 100 روزه مردم غزه در برابر تجاوزات صهیونیستی پرداخت و از این مقاومت، با عنوان «اسطوره‌ای» یاد و تأکید کرد: مردم غزه نه شکست می‌خورند و نه تسلیم می‌شوند. مقاومت فلسطین هم با تمامی گروه‌های خود، با شجاعت و نوآوری در حال مبارزه هستند. نصرالله با بیان اینکه تحلیلگران و کارشناسان نظامی اتفاق نظر دارند اسرائیل در این جنگ، در یک «گودال عمیق» سقوط کرده که نمی‌داند چگونه از آن خارج شود، خاطرنشان کرد: دشمن در این 100روز به جز کشتار وحشیانه زنان و کودکان چه دستاوردی داشته است؟ صهیونیست‌ها می‌گویند وارد مرحله سوم شده‌اند که شامل عقب‌نشینی از شمال غزه است، پس از عقب‌نشینی صهیونیست‌ها، مجاهدان حماس و جهاد اسلامی کنترل این منطقه را به دست گرفتند. اسرائیل نتوانست مقاومت را از بین ببرد و اکنون دولت حماس تمام مناطق شمال غزه را در دست دارد. 
دبیرکل حزب‌الله با اشاره به حملات نیروهای مقاومت از لبنان، سوریه و یمن به فلسطین اشغالی، عنوان کرد: برخی رسانه‌های اسرائیلی از 4هزار سرباز معلول سخن می‌گویند و شاید این تعداد به 30هزار نفر هم برسد. اگر تعداد افراد معلول به این عدد برسد، چند نفر دیگر کشته و زخمی شده‌اند؟ بزرگ‌ترین فاجعه برای اسرائیل زمانی خواهد بود که جنگ به پایان برسد و حجم خسارت‌های وارده به آن مشخص شود.
وی با اشاره به اینکه کابینه دشمن هیچ چاره‌ای جز پذیرش مقاومت فلسطین و اعلام توقف کامل جنگ ندارد، گفت: این به معنای پیروزی‌ است که وعده آن را داده بودیم. البته آمریکایی‌ها در چند روز گذشته به تهدید هم رو آورده‌اند؛ تهدید ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن، اما باز هم بی‌فایده است. آمریکا می‌گوید به دنبال گسترش جنگ نیست، ولی این کار را انجام می‌دهد. اگر بایدن و اطرافیانش فکر می‌کنند خواهند توانست یمنی‌ها را در دریای سرخ متوقف کنند، در اشتباه هستند. به‌زودی مشخص می‌شود بایدن در حمله به یمن حماقت کرده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه