سیاه‌پوش در سوگ هادی(ع)

صحن و سرای رضوی در سوگ شهادت امام هادی(ع) سیاه‌پوش شد

سیاه‌پوش در سوگ هادی(ع)

به مناسبت فرارسیدن سوم ماه رجب سالروز شهادت امام هادی(ع) صحن و سرای رضوی در سوگ این امام همام سیاه‌پوش شد.


به گزارش آستان‌نیوز، در آستانه شهادت دهمین خورشید آسمان امامت و ولایت امام علی النقی(ع)، پرچم گنبد طلایی بارگاه ملکوتی رضوی در غم و اندوه این ایام تعویض و به نشانه عزا به رنگ سیاه درآمد. گوشه و کنار این آستان قدسی نیز با نصب کتیبه‌ها و پرچم‌های مشکی حال و هوای ماتم گرفت.
در این راستا دو کتیبه بزرگ مناسبتی بر بلندای ایوان صحن‌های آزادی و انقلاب اسلامی نصب شده است که عبارت‌های «سیدی یابن الرضا ای غریب سامرا/ از غم جانسوز تو سامرا شد کربلا» و «بابی انت و امی یابن الرضا ایها الهادی النقی» روی آن‌ها به چشم می‌خورد.  همچنین به این مناسبت، پرچم‌های مشکی در صحن پیامبر اعظم(ص) و کتیبه‌های دیواری عزا در ورودی‌های صحن‌های مختلف نصب شده و فضای معنوی مملو از حزن و اندوه این حریم ملکوتی را در نظر زائران و مجاوران عزادار دوچندان کرده است. 
شایان ذکر است بخش‌های خدمت‌رسان حرم مطهر رضوی همچون بخش‌های چایخانه، فرش، تنظیف، بهداشت، امداد و صندلی چرخدار، زائربرهای برقی و دفاتر امانات، دفاتر پیداشدگان و خدمات مادر و کودک و پایگاه‌های فوریت پزشکی نیز با اتخاذ پیش‌بینی‌های لازم آماده ارائه خدمات به خیل گسترده محبان خاندان عصمت و طهارت(ع) در این ایام هستند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه