صرفه‌جویی ۴١۰ میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه تجهیزات پزشکی

صرفه‌جویی ۴١۰ میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه تجهیزات پزشکی

مدیر تأمین و نگهداشت تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با اجرای طرح احیا و بازچرخانی تجهیزات پزشکی در این دانشگاه بیش از ۴١۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی صورت گرفته است.


عباس ایزدی در نشست شورای راهبری تجهیزات پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به نقش بی‌بدیل مهندسان تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی اظهار کرد: جلسات آموزشی با هدف توانمندسازی و بازآموزی مسئولان و کارشناسان تجهیزات پزشکی به صورت مستمر در تمام مراکز اجرا می‌شود و ارزیابی واحدهای مهندسی پزشکی مراکز تابعه در دستور کار این مدیریت قرار دارد.
وی با بیان اینکه اولویت‌بندی در استفاده و نیازسنجی دقیق تجهیزات پزشکی مورد نیاز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: در همین راستا به همت این مدیریت، فرم نیازسنجی و نحوه اعلام نیازهای تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای مراکز درمانی طراحی شده که در موارد لازم با تصمیم‌گیری این شورا در کمترین زمان ممکن در اختیار مرکز درخواست‌کننده قرار می‌گیرد.
مدیر تأمین و نگهداشت تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این تجهیزات فقط استفاده درمانی ندارند، گفت: یکی از اهداف کلان این شورا سیاست‌گذاری در حیطه تجهیزات مورد نیاز آموزشی و پژوهشی دانشجویان تخصصی و فوق‌تخصصی و اعتلای آموزش است.
ایزدی گفت: پایش و ارزیابی وضعیت نگهداشت تجهیزات پزشکی مراکز درمانی از اولویت‌های این مدیریت است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه