رصد و پایش هفتگی 91 کالای  اساسی برای کنترل قیمت‌ها

رصد و پایش هفتگی 91 کالای  اساسی برای کنترل قیمت‌ها

استاندار خراسان رضوی گفت: ۱۹ قلم از کالاهای اساسی در استان به صورت هفتگی تحت رصد و پایش قرار دارند و این الگو در شهرستان‌ها هم اجرا خواهد شد.


نشست قرارگاه مهار تورم استان شنبه مورخ ۲۳ دی ماه به ریاست یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در محل دفتر استاندار برگزار شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی درباره این خبر توضیح داد: مقرر شد همه فرمانداران شهرهای استان به وسیله دستگاه‌های اجرایی خود، در مرحله نخست ۱۹ قلم کالای اساسی که بیشتر مورد نیاز مردم است را به صورت هفتگی مورد رصد قرار دهند و ضمن ارسال گزارش، نظارت و ارزیابی در این خصوص صورت بگیرد.
ابوالفضل چمندی با تأکید بر اینکه اتحادیه‌های تخصصی و صنفی در ارتباط با این موضوع باید نقش محوری داشته باشند، افزود: همچنین در خصوص حوزه اجاره بهای مسکن که دغدغه مردم است به همراه گوشت، مرغ، ماکارونی، چند قلم کالای اساسی و میوه‌ها؛ ارزیابی مستمر و پایش هفتگی صورت خواهد گرفت تا ضعف‌های احتمالی در بخش نظارت مرتفع شود و یا در صورت نیازمندی تأمین منابع، بتوانیم تأمین کالای اساسی را در آن نقاط داشته باشیم و هدف مستمری از مهار تورم را دنبال کنیم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه