حرم مطهر رضوی مهیای میلاد امام محمدباقر(ع)

حرم مطهر رضوی مهیای میلاد امام محمدباقر(ع)

در آغاز ماه رجب و سالروز میلاد خجسته امام محمدباقر(ع)، حرم مطهر رضوی با نصب کتیبه‌های مناسبتی آذین‌بندی شده و آماده میزبانی از ارادتمندان انیس‌النفوس(ع) در این بارگاه نورانی است.


به گزارش آستان‌نیوز، به مناسبت یکم رجب ولادت باسعادت پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت باقرالعلوم(ع)، خادمان بارگاه ملکوتی رضوی به استقبال این ماه پربرکت رفتند و با فضاآرایی ویژه رنگ و بویی دیگر به این آستان مقدس بخشیدند.  
در این راستا کتیبه‌آرایی حرم مطهر حضرت رضا(ع) با نصب بیش از 500 مترمربع کتیبه و پرچم انجام شده چنان‌ که کتیبه‌های دیواری عید مبارک در صحن‌های آزادی، انقلاب اسلامی، گوهرشاد، جمهوری اسلامی، غدیر و کوثر به چشم می‌خورد.  در این میان، یک کتیبه بزرگ مناسبتی نیز بر بلندای ایوان طلای صحن انقلاب اسلامی چشم‌‌نوازی می‌کند که به عبارت «یا محمد بن علی ایها الباقر(ع)» مزین است. پرچم‌های رنگی نیز در صحن پیامبر اعظم(ص) قابل مشاهده است.   به این مناسبت همچون دیگر اعیاد فرخنده، ریسه‌های رنگی در صحن‌های مختلف روشن می‌شود و رنگ و بوی عیدانه آستان جانان بیش از پیش در نظر دلدادگان شمس‌الشموس(ع) خواهد شد.  همچنین در آستانه ماه رجب، خادمان خوش‌ذوق حرم مطهر رضوی با تعبیه گل‌های تازه در صحن‌ها و بست‌ها و بازپیرایی گل‌های آپارتمانی در مسیرهای تشرف زائران و مجاوران، زیبایی معماری این قطعه بهشتی را دوچندان کرده‌اند. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه