تولید روزانه ۲۴۱ تُن پسماند در مشهد

در یکصد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس عنوان شد

تولید روزانه ۲۴۱ تُن پسماند در مشهد

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: براساس گزارش‌های دریافتی از شهرداری، روزانه ۲۴۱ تُن پسماند در مشهد تولید می‌شود که ۲۷ تُن از طریق روش‌های هوشمند و از مبدأ توسط شهروندان جمع‌آوری می‌شود.


حسن موحدیان در آغاز یکصد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم امروزِ کلانشهرها که بخشی از اکران‌های شهری مشهد را هم به‌تازگی به خود اختصاص داده، موضوع «پسماند» است، اظهارکرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر، شهرداری مشهد ورود بسیار خوبی به این حوزه داشته است.
وی با بیان اینکه به واسطه تلاش‌های صورت گرفته، مشهد امروز در حوزه بازیافت در کشور پیشرو است، افزود: کارخانه‌های پرشماری نیز مانند تولید کمپوست، بازیافت لاستیک، کاغذ و قطعات الکترونیکی و غیره ایجاد شده که ذیل معاونت خدمات‌شهری شهرداری فعالیت می‌کنند.
موحدیان با بیان اینکه درحال حاضر ۳۰۰ هزار مشترک در ۶ نرم‌افزار بازیافت زباله عضویت دارند، تصریح کرد: عموم شهروندان برای نصب و عضویت در هر یک از نرم‌افزارهای فوق می‌توانند به راحتی اقدام کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با توجه به اینکه این اقدام، حرکت جدیدی است، تعداد افراد عضو این نرم‌افزارها مطلوب است؛ روابط عمومی و اصحاب رسانه نیز باید در این حوزه کمک‌حال مدیریت شهری باشند.
وی عنوان کرد: فرهنگ تفکیک زباله از مبدأ یکی از الزامات امروز زندگی شهری و نشان از تعهد هر فرد به محیط زیست خود است که امیدواریم تبلیغ و ترویج آن، همچنان مجدانه از سوی شهرداری دنبال شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در پایان یکصد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت و اظهارکرد: در ابتدای این جلسه، لایحه تفریغ بودجه سال 1400 شهرداری مشهد، پس از بررسی، به تصویب رسید.
موسی‌الرضا حاجی‌بگلو گفت: دیگر دستورکار این جلسه، تقسیط بهای خدمات تاکسیرانی تاکسیرانان تا 12 ماه، با حداقل 30 درصد پیش پرداخت بود که به تصویب رسید.
وی افزود: همچنین براساس بند دیگری از این مصوبه، تقسیط بهای خدمات پیش‌‎فروش و خرید قبور در آرامستان‌ها برای شهروندان تا 12 ماه با حداقل 30 درصد پیش پرداخت، تصویب شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: ویژه خانواده شهدا و جانبازان بالای 70 درصد هم 24 ماه تقسیط و 25 درصد تخفیف و برای جانبازان بالای 25 درصد هم 24 ماه تقسیط و 20 درصد تخفیف درنظر گرفته و تصویب شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه