منابع آبی به برخی صنایع خراسان شمالی اختصاص نمی‌یابد

منابع آبی به برخی صنایع خراسان شمالی اختصاص نمی‌یابد

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی از اختصاص نیافتن منابع آبی به تعدادی از صنایع این استان در آینده نزدیک خبر داد.


سید عقیل مرتضوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در یکی دو سال گذشته شناسایی لکه‌های جدید آبی برای اختصاص آب به صنایع در دستور کار این شرکت قرار گرفت، اظهار کرد: این اقدام با توجه به وضعیت خیلی بد بارندگی انجام نشد؛ اما اختصاص پساب به‌عنوان یک ظرفیت جدید در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت: طبق قانون بودجه، صنایع باید آب مورد نیاز صنعت خود را از پساب تأمین کنند. در همین راستا، این شرکت میزان پساب تولیدی و رها شده و صنایعی را که نیاز به آب دارند، بررسی و شناسایی کرده و موضوع به صنایع مورد نظر ابلاغ شده که تخصیص آب به تخصیص پساب تغییر یابد و آن‌ها موظف‌اند در مهلت داده شده، زیرساخت‌های لازم برای انتقال پساب را مهیا کنند. پس از این مدت، مبلغ آبی که به آن‌ها اختصاص می‌یابد، براساس قیمت واقعی تولید که عدد خیلی زیادی است، محاسبه می‌شود.
مرتضوی با بیان اینکه امسال شناسایی منابع آبی جدید برای اختصاص به صنایع متوقف شده است، تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان در سال‌های اخیر مطالعاتی برای شناسایی آبخوان‌هایی داشته که وضعیت آبی مناسبی دارند و لکه‌هایی را شناسایی کرده که بیشتر در مناطق مرزی استان قرار دارند. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه