پیام زنده تلویزیونی مافیا به نوبوآ، رئیس جمهور اکوادور

پیام زنده تلویزیونی مافیا به نوبوآ، رئیس جمهور اکوادور

افراد مسلح هنگام پخش زنده تلویزیونی در اکوادور وارد استودیو تلویزیون شده و چندین روزنامه‌نگار و کارمند را گروگان گرفتند.


​​​​​​​آن‌ها با صورت‌های پوشیده وارد مجموعه شبکه تلویزیونی تی‌سی در شهر بندری گوایاکیل شدند و فریاد زدند بمب دارند. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد ابتدا یک فرد مسلح به شات‌گان وارد برنامه می‌شود و سپس چند مرد دیگر به او می‌پیوندند. مهاجمان، سلاح خود را به سوی افراد حاضر در استودیو نشانه می‌روند و آ‌‌ن‌ها را مجبور می‌کنند روی زمین بخوابند. این حمله به مدت ۱۵دقیقه به صورت زنده از آنتن تلویزیون پخش می‌شد. در بخشی از این تهاجم، ناگهان صدای یکی از مهاجمان شنیده می‌شود که فریاد می‌زند: ما روی آنتنیم، باید بدانید نمی‌توانید با مافیا بازی کنید. در این حمله به کسی آسیب نرسید و پلیس توانست ۱۳مهاجم را دستگیر کند. به گفته مقامات اکوادور، این افراد به اتهام اقدامات تروریستی محاکمه خواهند شد. این تهاجم تنها چند ساعت پس از یک سری حملات به نیروهای پلیس اکوادور انجام شد. تنها دو روز پیش در همین شهر، خوزه آدولفو ماکیاس، رهبر گروه‌ مافیایی «لوس چونروس» که یکی از تحت تعقیب‌ترین افراد در اکوادور است به‌طور مرموزی از زندان ناپدید شد. هنوز مشخص نیست آیا این حمله ارتباطی با ناپدید شدن ماکیاس دارد یا خیر. ازحدود ۶۰روز پیش تشدید درگیری‌ها میان باندهای تبهکار و نیروهای امنیتی اکوادور موجب برقراری وضعیت اضطراری در این کشور شده است. در جریان این درگیری‌ها تاکنون دست‌کم 
۱۰ نفر ازجمله دو پلیس کشته‌ و تعدادی زخمی شده‌اند. دانیل نوبوآ، رئیس جمهور اکوادور که در ماه نوامبر قدرت را به دست گرفته، وعده داده با گروه‌های مافیایی در این کشور مبارزه کند. وی پس از روی کار آمدن در کشور «وضعیت جنگ داخلی» اعلام کرد.  

برچسب ها :
ارسال دیدگاه