سخنگوی دولت: حق‌مأموریت سفرهای خارجی ریالی شد

سخنگوی دولت: حق‌مأموریت سفرهای خارجی ریالی شد

سخنگوی دولت از مصوبه دولت برای ریالی‌شدن حق مأموریت سفرهای خارجی مدیران و کارکنان دولت خبر داد. 


به گزارش قدس‌آنلاین، علی بهادری‌جهرمی در تشریح مصوبات دیروز هیئت دولت به تصویب آیین‌نامه اسقاط خودروهای فرسوده برای جایگزینی خودروهای فرسوده در بخش عمومی و خصوصی‌سازی اشاره کرد و گفت: این اصلاح، آثار خوبی در اجرای قانون هوای پاک در کشور خواهد داشت. 
وی افزود: ماده۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو مورد تصویب هیئت وزیران قرار گرفت که هم تسهیلات و هم سازوکارهای لازم برای جایگزینی خودروهای فرسوده شخصی یا حوزه حمل‌ونقل عمومی با خودروهای نو پیش‌بینی شد. دولت‌ و بانک‌ها باید تسهیلاتی را پیش‌بینی کنند تا فرایندها و تسهیل‌گری‌هایی در این حوزه صورت بگیرد. همچنین الزاماتی برای تولیدکنندگان و دوباره واردکنندگان خودروها برای ارائه گواهی اسقاط به‌تناسب میزان تولیدشان در نظر گرفته شده است. 
بهادری‌جهرمی ادامه داد: یکی از مصوبات هیئت وزیران در هفته جاری مصوبه‌ای در راستای حرکت به‌سمت عادلانه‌سازی هرچه بیشتر حقوق‌ها بود و معاون اداری‌واستخدامی رئیس‌جمهور گزارشی را در جلسه هیئت وزیران درباره بخشی از اقدامات برای عادلانه‌سازی پرداخت‌ها و عادلانه‌سازی فرایند جذب‌ها ارائه داد. برای نمونه در دو سال فعالیت دولت، سه آزمون فراگیر برای جذب و در ۹ماه ابتدایی امسال هشت آزمون اختصاصی برگزار شده است؛ یعنی جذب‌ها به‌سمت برگزاری آزمون‌های عمومی هدایت شده تا عادلانه‌تر باشد. 
وی با اعلام اینکه دولت در راستای عدالت در پرداخت‌ها مصوبات و تصمیم‌های متعدد و متنوعی داشته است، افزود: مصوبه‌ای که به‌زودی ابلاغ خواهد شد در راستای عادلانه‌ترکردن نظام پرداخت‌ها، جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری و ساماندهی سفرهای خارجی است و از این رو آیین‌نامه حق‌مأموریت سفرهای خارجی اصلاح شد و دو تغییر بسیار مهم در آن رخ داد. نخست دامنه شمول یا گستردگی این آیین‌نامه بود که بسیار گسترده‌تر شد و افزون بر کارکنان دولتی، همه کارکنان و مدیران شرکت‌های دولتی، همه شرکت‌ها و مجموعه‌ها، نهادها و مؤسسه‌های عمومی که به‌نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌کنند یا ارتباط سازمانی با دولت دارند و امکان اعمال حاکمیت به‌ طریقی در حوزه‌های اداری آن‌ها وجود دارد، در حوزه شمول این قانون قرار گرفت تا هم از سفرهای غیرضروری جلوگیری شود و هم پرداخت حق‌مأموریت‌ها سامان یابد. دوم اینکه هزینه سفرهای خارجی مثل گذشته به‌صورت ارزی پرداخت می‌شود اما حق‌مأموریت با اصلاحاتی که دولت در نظر گرفت، از این پس به‌صورت ریالی محاسبه می‌شود. 

خبرنگار: آرش خلیل‌خانه

برچسب ها :
ارسال دیدگاه