میم مثل مادر شهید

مراسم تشییع دومین شهیده اهل شهرستان طرقبه‌شاندیز حادثه کرمان با حضور پرشور مردم مشهد برگزار شد

میم مثل مادر شهید

ساعت ۱۵، پیکر پاک و مطهر این شهیده به مهدیه مشهد منتقل شد و بانوان مشهدی با او وداع کردند و آماده تشییع پیکر مطهر او برای طواف به سمت حرم مطهر رضوی شدند.


تابوت شهیده پس از خارج شدن از مهدیه مشهد در خیابان امام رضا(ع) داخل کجاوه‌ای به رنگ قرمز خون که به نام نامی حضرت فاطمه زهرا(س) مزین شده بود گذاشته و روی دوش مردم به سمت حرم روان شد، انگار هودجی از نور پیکر او را حمل می‌کرد، او که مادر سه کودک بود در روز ولادت حضرت زهرا(س) همزمان با روز مادر، در گلزار شهدای کرمان به شدت مجروح شد و چند روز بعد پس از تأیید مرگ مغزی توسط پزشکان، اعضای بدنش اهدا و به مقام شهادت رسید.

 آه از غمی که تازه شود با غم دگر ...
فاطمه دهقانی هم مادر بود و هم دختر، مردم عصر سه‌شنبه ۱۹ دی ماه برای تشییع دختری آمده بودند که به همراه مادر برای شرکت در مراسم سالگرد شهید سلیمانی راهی کرمان شد؛ مادر اما زودتر به مشهد آمد و در میان غم و اندوه فراوان مردم در حالی به عنوان شهیده حادثه کرمان تشییع شد که در همان مراسم خبر شهادت دخترش غصه مردم را مضاعف کرد.
عصر روز شنبه در مراسم تشییع شهیده قوچانی، دخترش فاطمه دهقان که او هم مجروح حادثه تروریستی کرمان بود، مرگ مغزی اعلام شد.
خانواده با رضایت و همراهی کامل با اهدای اعضای بدن او موافقت کردند و عمل جراحی اهدای اعضا صبح یکشنبه شروع شد.
براساس اعلام پزشکان کبد، کلیه‌ها و قلب خانم دهقان پس از برداشت و در هماهنگی‌های پزشکی در کرمان و دیگر استان‌ها مورد استفاده و پیوند بیماران نیازمند قرار گرفت، قلب این شهیده از کرمان به بیمارستان مسیح دانشوری به پرواز درآمد تا این بار در سینه‌ یک بیمار نوجوان بتپد.
کبد این بانوی شهیده به شیراز و دو کلیه نیز در کرمان به دیگر بیماران نیازمند پیوند شد تا حیات‌بخش زندگی بیماران رنجور دیگری باشد و به این ترتیب این مادر شهیده مظلومه، ترجمان ایثار تا بی‌نهایت شد.
پیکر مطهر این شهیده مظلومه پس از رسیدن به حرم مطهر رضوی به رواق امام خمینی(ره) منتقل شد و پس از برگزاری نماز مغرب، نماز میت توسط آیت‌الله علم‌الهدی و زائران حرم مطهر رضوی اقامه شد.
دختر ۲ساله شهیده دهقان نیز مجروح و بستری بود که روز شنبه از آی‌سی‌یو به بخش منتقل شد و عصر سه‌شنبه به همراه برادرش عباس و خواهرش زینب شاهد آرمیدن پیکر رنجور مادر کنار مادربزرگ در رواق حضرت زهرا(س) در حرم مطهر رضوی بود.

خبرنگار: معصومه مؤمنیان 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه