تخصیص 95 میلیارد ریال برای تکمیل دانشگاه فرهنگیان 

تخصیص 95 میلیارد ریال برای تکمیل دانشگاه فرهنگیان 

رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی گفت: ۹۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام این مرکز آموزشی در سفر رئیس جمهور به استان مصوب شد که تاکنون ۹۵ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.


سید جلال لنگری در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: این میزان اعتبار از محل اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت برای تکمیل خوابگاه دختران و فضای آموزشی نیمه‌تمام این دانشگاه تخصیص یافت که این طرح‌ها را سرعت می‌بخشد. ۲۵۰ میلیارد ریال از این اعتبار برای ساخت خوابگاه دختران و ۷۰۰ میلیارد ریال برای ساخت فضای آموزشی پسران هزینه می‌شود.
وی ادامه داد: زیرساخت‌های این مرکز آموزش عالی پاسخگوی نیاز دانشجویان نیست و دانشگاه با کمبود فضای آموزشی مواجه است ضمن اینکه این واحد آموزشی ماهیت شبانه‌روزی دارد و باید مراکز رفاهی، غذاخوری و خوابگاهی آن تجهیز شود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی تصریح کرد: خوابگاه دختران با هزار و ۸۰۰ مترمربع برای ظرفیت ۲۰۰ تا ۲۱۰ دانشجو در محل پردیس دانشگاه در حال ساخت است که تاکنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته؛ اما از محل وزارت نفت تا حدودی مصالح مورد نیاز خریداری شده است.
لنگری بیان کرد: ساخت ساختمان آموزشی برادران نیز با زیربنای 3هزارو ۴۰۰ مترمربع در دو طبقه آغاز شده که اینک در حال نقشه‌برداری بوده و با مشاور ساختمانی مربوطه قرارداد بسته شده و این دانشگاه برای انعقاد با مشاور 4 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه