از هیچ فرد، جریان یا لیستی حمایت نمی‌کنم

آیت‌الله‌ علم‌الهدی در همایش سراسری رسانه و انتخابات:

از هیچ فرد، جریان یا لیستی حمایت نمی‌کنم

آیت‌الله‌ سید احمد علم‌الهدی گفت: اینکه بعضی دوستان فکر کنند ممکن است یک جریانی مطرح شود که مورد تأیید بنده باشد یا حتی خودم یک جریان در انتخابات داشته باشم، اصلاً این‌ طور نیست.


بنده رسماً همین‌جا اعلام می‌کنم که هیچ لیست خاصی ندارم و هیچ لیستی را تأیید نمی‌کنم. اگر هم در گوشه و کنار، حرف‌هایی زده می‌شود، این‌ها همه خلاف واقع است. اگر فرد یا جریانی خود را به من نسبت داد یا خود را منصوب و منتخب بنده می‌دانست، همه باید بدانند که دروغ می‌گوید و خلاف عمل می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در همایش سراسری رسانه و انتخابات که با حضور برنامه‎سازان، تهیه‎کنندگان و عوامل اجرایی تولید برنامه‌های تلویزیونی برگزار شد، با بیان اینکه مشارکت در انتخابات، حمایت از جریان حق است، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی اگر در صدر جریان مدیریتی جامعه نباشد، حتماً و قطعاً در زمره شاخص‌ترین و تأثیرگذارترین نهادهای کشور است. برادران و عزیزان، بسیاری از شما برنامه‌هایی برای رسانه ملی تهیه می‌کنید که در آن، تصاویر دردناکی از اقدام نابکارانه تروریست‌ها در ماجرای کرمان به تصویر کشیده می‌شود یا اینکه تصاویری از کودکان مجروح و شهید غزه به قاب تلویزیون می‌آید. در تهیه این برنامه‌ها به یقین بسیار پیش آمده که فارغ از مخاطب، قلب‌های خود شما محزون شده و با خود گمان کرده‌اید کاش شرایطی بود که شما می‌توانستید به این کودکان یتیم، به این زنان جنگ‎زده و این مردان داغدیده کمک کنید. عزیزان من، در حال حاضر هر کس بخواهد به جریان مقاومت، استکبارستیزی و جریان حق کمک کند، باید در انتخابات شرکت کند و مشارکت مردم را افزایش دهد.
وی ادامه داد: دشمن می‌داند که نمی‌تواند 22 بهمن و 9 دی را از این مردم بگیرد. به همین دلیل بر انتخابات متمرکز می‌شود تا مردم را از نظام جدا کند. به همین دلیل است که می‌گوییم مشارکت در انتخابات به‌ منزله تأمین اسباب حمایت از کودکی است که در غزه و کرمان به شهادت می‌رسد و قربانی می‌شود؛ زیرا همان دشمنی که آنجا از بمب علیه مردم استفاده کرد، همان دشمنی است که می‌خواهد مشارکت مردم را در انتخابات تضعیف کند.

گلایه مردم از افراد، جریان‎ها و روش‎هاست
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: در این دوره هم اصل حرف دشمن و تلاش محوری او آن است که مردم به دلیل مشکلات معیشتی در انتخابات شرکت نمی‌کنند. بعضی جریان‌های سیاسی معلوم‎الحال هم بر این آتش می‌دمند و متأسفانه برخی رسانه‎های خودی نیز ناخواسته با همین نظریه همصدا شده‌اند. همه این‌ها نیز در حالی است که تجربه ما خلاف این مسئله را ثابت می‌کند. همان‌طور که در انتخابات مجلس پنجم رقم خورد و در شرایطی شاهد یکی از پرشورترین انتخابات‎های تاریخ انقلاب بودیم که تورم وقت کشور از 50 درصد فراتر می‌رفت و در جریان احراز صلاحیت‌ها نیز بیش از 
50 درصد نامزدها رد صلاحیت شده بودند.
آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: یک جریان اخیراً به راه افتاده که افراد می‌گویند «ایستاده‎ایم اما گله‎مندیم». گله‎مند از چه؟ ببینید برادران، گاهی اوقات ریشه بعضی حرف‌ها که واکاوی شود، می‌بینیم دشمن آن را به جامعه تزریق می‌کند. موضوعی که باعث می‌شود مردم گله‎مند باشند، گلایه از افراد، از جریان‌ها و از روش‎هاست. مردم از نظام گله‎ای ندارند. رهبری که ستون خیمه نظام است، به‌ عنوان همین‌ جایگاه مورد توجه مردم قرار می‌گیرد. اینکه محور اقتدار نظام است و مردم چون حامی نظام هستند، از رهبری حمایت می‌کنند.

تنگ‎نظری و سخت‎گیری نداشته باشید
وی با تأکید بر اینکه مشکلات معیشتی مانع از مشارکت مردم در انتخابات نخواهد شد، گفت: حقیقت هم این است که مردم به خاطر مشکلات معیشتی، مشارکت خود در انتخابات را کاهش نمی‌دهند. موضوعاتی که باعث می‌شود مشارکت کاهش پیدا کند، یکی مسئله روند اجرایی برگزاری انتخابات است و دیگری چالش‌هایی است که در مقام روش اجرای کار توسط مسئولان دنبال می‌شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: همه شما عزیزان باید در برنامه‌های خود متمرکز بر ارتقای شور و هیجان انتخاباتی در جامعه باشید. تا به امروز، خوشبختانه در جریان احراز صلاحیت‌ها تنش خاصی وجود نداشته است. این آرامشی که در جریان اجرایی انتخابات وجود دارد، خیلی قابل‌ توجه است. با این حال، باز هم از عزیزان شوراهای نظارت می‌خواهم که تنگ‎نظری و سخت‌گیری را کنار بگذارند. شور انتخاباتی به این است که انقباضی به وجود نیاید و اگرچه ضرورت برخورد با تحرکات غیرقانونی همیشه وجود دارد؛ اما دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با مشرب وسیع‎تر و دست بازتر با مسائل مواجه شوند تا جریان‌هایی که کاندیدا دارند، خود را در تنگنا و مضیقه نبینند و احساس فشار نکنند.
آیت‌الله علم‌الهدی افزود: ممکن است برخی‌ها بگویند فلانی در این استان اگرچه از جریانی حمایت نکرده؛ اما جلو فعالیت باقی جریان‌های سیاسی را گرفته است. نخیر آقا، بنده همین‌جا اعلام می‌کنم در این ایام از هر چه رنگ و بوی انتخاباتی دارد و ممکن است در مقام جریان‎سازی قرار بگیرد، فاصله دارم. ما خودمان یک رأی داریم، همان را هم به صندوق می‌اندازیم. بیشتر از این هرکس هرچه بگوید، دروغ گفته است؛ زیرا مردم ما پس از 45سال این‌قدر بلوغ و بصیرت سیاسی دارند که خودشان بدانند باید چه کسی را انتخاب کنند. لازم نیست ما بیاییم به مردم املا کنیم به چه کسی رأی بدهند. مردم قیّم نمی‌خواهند و گمراه هم نیستند. خودشان همه‌چیز را می‌دانند و انتخابشان را انجام می‌دهند.

تعهد بدهید پای کار مردم باشید
وی خطاب به مدیران استانی و دست‎اندرکاران برگزاری انتخابات خاطرنشان کرد: موضوع دیگری را باید به همه مدیران استانی تذکر بدهم. از همه کسانی که قبول کرده‌اند سر صندوق‌ها بایستند، باید رسماً تعهد گرفته شود که سر وقت کار شعبه را آغاز کنند. نمی‌شود آقایی نماز صبح خود را بخواند، بعد از آن هم خواب آسوده خود را انجام دهد، صبحانه‌اش را بخورد و سر فرصت سراغ صندوق‌ها بیاید در حالی که مردم ساعت‌ها معطل باز شدن شعب اخذ رأی هستند. این‌ها مسئولیت قبول کرده‌اند، باید تعهد بدهند پای کار مردم باشند.
امام جمعه مشهد ادامه داد: علاوه بر مسئله زمان آغاز و پایان کار، به موضوع توزیع عادلانه تعرفه‌ها نیز به ‌دقت نظارت کنید. از شب قبل از انتخابات باید خاطر شما جمع باشد که تعرفه به میزان کافی در همه شعب وجود دارد. این مسئله هم باید در همه شهرستان‌های استان دنبال شود. مشهد مرکز استان است و مهم است؛ اما انتخابات، میدان مشارکت همه مردم است. پس توجه کنید زمینه مشارکت نیز برای همه فراهم باشد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه