پروژه‌های عمرانی در موعد مقرر به بهره‌برداری برسند 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در آغاز یکصد و یکمین جلسه علنی شورا:

پروژه‌های عمرانی در موعد مقرر به بهره‌برداری برسند 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: پروژه‌های عمرانی شهری؛ از جمله کمپ ورزشی شهدای شهرداری که به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن خواهیم بود، باید در موعد مقرر به بهره‌برداری برسند.


حسن موحدیان در آغاز یکصد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، با محکومیت حمله تروریستی به زائران مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: در این اقدام وحشیانه، بیش از 90 نفر از هموطنان گرانقدرمان، کودکان و زنان معصوم به خاک و خون کشیده شدند و به مقام رفیع شهادت نائل آمدند. دشمنان این مرز و بوم گمان می‌کنند با چنین اقدامات خبیثانه‌ای مردم را از راه ولایت و انقلاب دور کرده و آن‌ها را نسبت به کشور و نظام و انقلاب دلسرد می‌کنند.
16 دی‌ ماه، روز شهدای دانشجو و سالروز شهادت سیدحسین علم‌الهدی و همرزمان وی در هویزه، دیگر محور صحبت‌های موحدیان در این جلسه بود و بیان کرد: این عزیزان در حالی که تجهیزات نظامی در اختیار نداشتند، تا آخرین قطره خون به دفاع از سرزمین ایران اسلامی پرداختند، مظلومانه به شهادت رسیدند و حماسه هویزه را آفریدند.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد همچنین با گرامیداشت 19دی ماه، سالروز قیام خونین مردم قم گفت: این حرکت موجب شد انقلاب در 
22 بهمن به لطف خداوند متعال به پیروزی برسد. علو درجات را برای شهدای این روز از درگاه خداوند منان مسئلت داریم.
موحدیان با اشاره به 20 دی، سالروز قتل امیرکبیر افزود: شاخص‌ترین ویژگی شخصیتی وی، وطن‌پرستی و استعمارستیزی بود. امیرکبیر شخصیتی «آینده‌نگر» و «تحول‌گرا» نیز بود.
وی با اشاره به 22 دی ماه، سالروز تشکیل شورای انقلاب اسلامی تصریح کرد: شورای انقلاب اسلامی نهادی بود که امام خمینی(ره) برای مدیریت انقلاب در داخل ایران در دی‌ ماه ۱۳۵۷ تشکیل داد.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه یکی از اتفاقات ارزشمندی که در روزهای آتی شاهد آن خواهیم بود، کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی ساخت کلان‌پروژه کمپ ورزشی «شهدای شهرداری» است، گفت: این پروژه در راستای سیاست‌های کمیسیون ورزش و جوانان مبنی بر توسعه زیرساخت‌های ورزشی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز به تشریح مصوبات یکصد و یکمین جلسه علنی شورای شهر پرداخت.
موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در پایان یکصد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت و گفت: ابتدا لایحه نام‌گذاری تعدادی از معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر در دستور کار قرار گرفت و به تصویب رسید. همچنین براساس این مصوبه، شهرداری مشهد باید در راستای زنده نگه ‌داشتن نام و یاد شهدا و تکریم مقام شهدای مشهدی حادثه تروریستی اخیر در استان کرمان، نسبت به ارائه پیشنهاد نام‌گذاری معابری به نام شهدای یاد شده، حداکثر در مدت یک هفته اقدام و برای تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال کند.
وی افزود: در ادامه این جلسه، تفریغ بودجه سال ۱۴۰۰ سازمان‌های «عمران»، «اتوبوسرانی»، «حمل و نقل بار درون شهری و حومه»، «پایانه‌های مسافربری»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی»، «مدیریت پسماند»، «پارک‌ها و فضای سبز» و «فردوس‌ها» و شرکت‌های «بهره‌برداری قطار شهری» و «توسعه ارتباطات ترافیکی» هم تصویب شد. بررسی و تصویب لایحه تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان در بولوار «هاشمیه» و «میدان مادر»، دیگر دستور کار این جلسه بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه