جشنواره ابوذر نماد جهاد رسانه‌ای است

شهردار مشهد:

جشنواره ابوذر نماد جهاد رسانه‌ای است

شهردار مشهد گفت: رسانه انقلابی و ولایی وظیفه دارد با آگاهی درخصوص تهاجمات دشمن به شکلی عمل کند که اخبار دروغ دشمن پس از برخورد به سپر روشنگری آن‌ها، مسیر روشنی را برای جامعه ترسیم کند.


محمدرضا قلندرشریف در جلسه اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره ابوذر در سالن شهدای شهرداری اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر در جریان برگزاری جشنواره ابوذر در کنار برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان قرار دارند و از فعالیت‌هایی که کمک به تقویت نام و نشان مشهد کند به صورت جدی حمایت می‌کنند.
وی گفت: رسانه به عنوان یکی از قوی‌ترین سلاح‌های بشر به حساب می‌آید از این رو شاهدیم دشمن با برنامه‌ریزی و فراهم‌سازی فضای نفوذ درصدد است با استفاده از ابزار رسانه به فرهنگ و جامعه ما آسیب وارد کند.
شهردار مشهد خاطرنشان کرد: امروز تخریب روحیه ملت‌ها با استفاده منفی از رسانه سبب شده دشمن به سویی حرکت کند که با ارائه اطلاعات اشتباه به جامعه، سبب گمراهی مردم در جامعه شود.
قلندرشریف جشنواره ابوذر را نماد جهاد رسانه‌ای دانست و گفت: این جهاد در طول سالیان اخیر در جریان بوده و امروز به عنوان یک نیاز اصلی کشور در زمینه مقابله با تهاجمات رسانه‌ای به حساب می‌آید.
وی با اشاره به اینکه موضوعات خبری مدیریت شهری باید جایگاه پررنگی در این جشنواره داشته باشد، گفت: سیاست‌گذاران برگزاری جشنواره ابوذر با توجه به میزان حساسیت فعالیت‌ها و ارائه خدمات توسط مدیریت شهری به مردم، زمینه را برای حضور پررنگ‌تر موضوعات مرتبط با مدیریت شهری در این جشنواره فراهم کنند.
شهردار مشهد با تأکید بر اینکه هویت مشهد در این جشنواره به صورت جدی مورد توجه قرار می‌گیرد، گفت: تمامی فعالیت‌هایی که در راستای تقویت و تثبیت نشان مشهد در میان کلانشهرهای کشور و سایر شهرهای اسلامی دنیا باشد قابل قدردانی و ارزشمند است.
قلندرشریف عنوان کرد: از سیاست‌گذاران این جشنواره باید تشکر کرد که برای موضوع فضای مجازی بخشی مجزا و تخصصی در جشنواره ابوذر پیش‌بینی کرده اند؛ فضای مجازی امروز نیاز جدی به حضور رسانه تبیین‌گر و صادق دارد تا اطلاعات را بدون خدشه به مردم ارائه کند.
مهدی شاد، رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی هم گفت: هفتمین دوره جشنواره ابوذر همزمان با دهه فجر برگزار می‌شود که تا این لحظه میزان آثار دریافتی برای شرکت در این جشنواره با رشد 11درصدی به بیش از 4هزار اثر رسیده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه