زیان انباشته خودروسازان بر شانه سهامداران

انتشار خبر فروش زیر 5درصد حاشیه بازار، چه تأثیری بر بازار خودرو گذاشت؟

زیان انباشته خودروسازان بر شانه سهامداران

صنعت خودرو و ساخت قطعات پس از صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، هشتمین صنعت بزرگ بورس تهران به شمار می‌رود و حدوداً بین 4 تا 5 درصد از ارزش بازار سهام ایران را دربر می‌گیرد.


این روزها خبرهایی در خصوص صنعت خودرو منتشر شد که نشان از شکل‌گیری شرایط حمایتی بنیادی شاخص این صنعت داشت. همین امر سبب شد تا برخی سهامداران حقیقی در جریان معاملات اخیر بازار سرمایه، با خروج از سهم‌های پالایشی، وارد سهم‌های خودرویی شوند. 
بازار سهام معاملات امروز را نیز احتمالاً با اقبال کدهای حقیقی به نمادهای خودرویی آغاز خواهد کرد که می‌تواند تا انتهای معاملات تداوم داشته باشد.
آن طور که توکلی کاشی، کارشناس ارشد بازار سرمایه می‌گوید در ۱۰ سال گذشته شاهد اخبار اینچنینی که منجر به رشد سهام خودرویی‌ها در بازار سرمایه شده است، بوده‌ایم اما با اطمینان نمی‌توان نسبت به تداوم این موضوع و این اخبار صحبت کرد. به گفته وی، شرکت‌های خودروسازی با سود پیشنهادی وزارت صمت می‌توانند محصولات خود را به فروش برسانند و به طور طبیعی موجب سودآوری سهام شرکت‌های خود شده و در چند سال می‌توانند زیان انباشه سال‌های گذشته خود را پوشش دهند و این رشد قیمت‌ها در بازار سرمایه موضوع غیرقابل باور نبوده و کاملا منطقی است .

تغییر رویکرد صمت از تولید به خودروسازی مونتاژی
سید امیرحسین  حسینی، کارشناس خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار قدس می‌گوید: با شروع وزارت آقای علی‌آبادی رویکرد وزارت صمت از افزایش تولید به افزایش کمیت واردات و رونق خودروسازی مونتاژی تغییر پیدا کرد.
وی تأکید می‌کند: این تغییر رویکرد وزارت صمت خودش را در آمارهای روز خودرو نشان می‌دهد، یعنی برخلاف عملکرد پنج ماهه اردیبهشت تا شهریور1402 که تورم خرید وسایل نقلیه منفی بوده و رو به ارزانی می‌رفته و به‌شدت ثبات و کاهش قیمت را پیش رو داشتیم، از مهرماه سیگنال‌های افزایش قیمت به بازار تزریق می‌شود. 

سقوط منفی 8درصد تولید خودرو در آذرماه 
کارشناس خودرو ادامه می‌دهد: سه ماه متوالی از مهر و آبان و آذر تورم ماهانه خرید وسایل نقلیه مثبت و همزمان وضعیت تولید خودرو هم با افت جدی مواجه می‌شود به طوری که در آبان1402 نسبت به آبان1401 منفی 4درصد و در آذرماه منفی 8درصد رشد تولید خودرو داشتیم که متأسفانه شاهد سقوط جدی تولید هستیم. در تولید وسایل حمل‌ونقل عمومی شاهد عددی مثل منفی 77درصد هستیم یعنی کمتر از 20 تا 30 عدد اتوبوس در کشور تولید شده است در حالی که ما در اوج نیاز به خودروهای حمل‌ونقل عمومی هستیم.

توقف تولید 10 خودرو اصلی سبد خودرویی مردم 
حسینی تصریح می‌کند: در این بازه زمانی چندماهه تولید 10 خودرو اصلی سبد خودرویی مردم یعنی کوییک، تیبا، ساینا، سمند، پژو206 و غیره متوقف می‌شود و حدود 80 هزار خودرو کمتر نسبت به مدت مشابه از این جنس خودروهای ارزان‌قیمت زیر 300 میلیون تومان تولید می‌شود. از طرفی حدود 100 هزار عدد به تولید خودرو مونتاژی بخش خصوصی اضافه می‌شود و یک فروش 86درصدی را نسبت به سال گذشته دارد. 
این وضعیت در تولید چه ماجرایی را رقم می‌زند؟ تقریباً 70درصد متقاضیان خودرو با این سیاست از بازار حذف می‌شوند. در عین حال خودروهای وارداتی و مونتاژی با نرم قیمتی بیش از یک میلیارد تومان هستند که فقط متناسب با قدرت خرید یک تا 5درصد مردم در کشور ماست.
این کارشناس خودرو می‌افزاید: از طرف دیگر خیلی مهم و حیاتی است رشد شاخص خودرو و قطعات ما در بورس منفی 28درصد شده و به شدت افت کرده است یعنی ما تولید خودروهای با عمق داخلی‌سازی بیش از 90درصد را با خودروهای عمق داخلی‌سازی زیر 30درصد جایگزین کردیم.
وی ادامه می‌دهد: در حالی که تولید کشور را راکد کرده و خوابانده‌ایم، بازار خودرو این سیگنال‌ها را دریافت کرده و ملتهب شده است. برخی با اهداف خاص اخبار را منتشر می‌کنند تا از این آب گل‌آلود ماهی خویش را بگیرند و خودروها را به قیمت 5درصد زیر بازار بفروشند. در کنار افت تولید و سیگنال‌های دریافت شده، دوباره یک شوک تورمی جدی به بازار خودرو منتقل می‌شود و خودرو را گران می‌کند. 

بدترین نوع فروش خودرو؛ 5درصد حاشیه بازار
کارشناس خودرو تأکید می‌کند: این نوع فروش خودرو به قیمت 5درصد حاشیه بازار بدترین شکل فروش و از سازوکار بورس کالا هم بسیار مضرتر است. از آنجایی که خودروساز در کشور ما انحصارگر است این موجب می‌شود خودروساز بتواند به راحتی بازار را تنظیم کند و با تنظیم‌گری قیمت را رو به جلو ببرد که باید بی‌تردید متوقف شود.  
به گفته وی، فروش به قیمت حاشیه بازار برای وقتی است که عرضه شما بیش از تقاضا بوده و بازار تنظیم شده باشد و هیجان‌های وارده نیز تخلیه شده باشد وگرنه به سفته‌بازی و دلالی دامن می‌زند و نتیجه دیگری ندارد.
حسینی خاطرنشان کرد: هدف‌گذاری وزارت صمت باید در سال جدید تولید خودرو باشد. این هدف‌گذاری در سال 1402 حدود 2میلیون و100هزار خودرو بوده است که اکنون پس از گذشت 9 ماه از سال حتی به یک میلیون خودرو هم نرسیده‌ایم. یعنی 60درصد از برنامه عقب هستیم و اگر خوشبینانه خودروسازان با سقف ظرفیتشان تولید کنند درنهایت به یک میلیون و 400 هزار خودرو خواهیم رسید. این‌ها موجب می‌شود ما آسیب جدی از این وضعیت ببینیم.

جبران زیان انباشته و سود خودروسازان با فروش به قیمت بازار
محمدرضا فلفلانی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با قدس می‌گوید: فروش درمجموع 120هزار خودرو 5درصد زیر قیمت بازار آزاد موجب شد در دو روز اخیر اقبال سهامداران بازار سرمایه کشور به سهام این دو شرکت بیشتر شود. اتفاق‌هایی که پس از این خبر افتاد در وهله نخست این بود که اقبال سهامداران به سهام این دو شرکت افزایش پیدا کرد. در وهله‌ دوم این بود که در بازار خودرو (بازار فیزیکی) دلالان یک تنشی را ایجاد کردند و هنوز معلوم نیست بازار به کدام سمت قرار است حرکت کند که این کاملاً مبتنی بر تأیید یا تکذیب این شایعه خواهد بود.
وی افزود: اما از طرف دیگر آن چیزی که به لحاظ بنیادی در این دو شرکت مدنظر است اینکه هر دو این شرکت‌ها یعنی ایران‌خودرو و سایپا در سال‌های اخیر زیان انباشته زیادی دارند که نزدیک شدن قیمت فروش به قیمت بازار منجر به این خواهد شد یک تعادلی به مرور در صورت‌های مالی این‌ها ایجاد شود.از طرف دیگر این زیان انباشته دو خودروساز بزرگ موجب شده تعداد زیادی از قطعه‌سازان هم در یک فضای نامطلوب قرار بگیرند. نقدینگی قطعه‌سازان این روزها به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرده و مطالباتشان از این دو خودروساز بزرگ افزایش یافته است. بنابراین این نوع فروش، یعنی فروش خودرو توسط این دو خودروساز با قیمت نزدیک به قیمت حاشیه بازار سبب می‌شود برخی از این مشکلاتی که عرض کردم برای خودروسازان مرتفع شود.

خبرنگار: زهرا طوسی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه