تبیین مشارکت فراگیر در انتخابات، یک رسالت اجتماعی است

آیت‌الله‌ علم‌الهدی در دیدار اعضای ستاد انتخابات شهرستان مشهد:

تبیین مشارکت فراگیر در انتخابات، یک رسالت اجتماعی است

آیت‌الله‌ سید احمد علم‌الهدی با بیان اینکه تبیین مشارکت فراگیر در انتخابات، یک رسالت اجتماعی است، گفت: نباید شرکت در انتخابات و فرایند اخذ رأی برای مردم فرسایشی شود.


به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار اعضای ستاد انتخابات شهرستان مشهد که به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، با تأکید بر ضرورت افزایش شعب اخذ رأی، صندوق‎های سیار و توجیه دست‌اندرکاران اجرایی برای تکریم هرچه بیشتر رأی‌دهندگان اظهار کرد: اینکه رأی‎دهندگان بخواهند معطل رسیدن تعرفه بمانند، شعب دیرتر از زمان مقرر آغاز به کار کنند یا رأی‎گیری را زودتر به پایان برسانند، این‌ها هیچ‌کدام زیبنده این ملت مجاهد و عزیز نیست.

مردم بهترین میراثدار جمهوری اسلامی هستند
وی گفت: در مسئله افزایش مشارکت اولاً اینکه آگاه باشید این مردم خودشان پاسدار نعمت انقلاب و نظامشان هستند. خون مطهر همه شهدا و به‌خصوص عزیزان شهید حادثه کرمان، ملت را بیدارتر از همیشه کرده؛ اما با این حال، شما نیز از همه ظرفیت‌های موجود در استان اعم از مساجد، رسانه‎ها و فضای نخبگانی حوزه و دانشگاه استفاده کنید تا ضرورت مشارکت برای اقشار مختلف مردم تبیین شود. مردم خودشان از این میراث ارزشمند محافظت می‌کنند. شما فقط زمینه تسهیل مشارکت و تکریم بیش از پیش رأی‎دهندگان را فراهم کنید.

اجرای انتخابات کاملاً مردمی است
محسن داوری فرماندار مشهد نیز در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از برنامه‎ریزی‎های ویژه برای برگزاری امن و باشکوه انتخابات امسال گفت: برای انتخابات 11 اسفند، تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شده است. افزایش تعداد و پراکندگی یکنواخت شعب اخذ رأی، افزایش تعداد صندوق‎های سیار و منطقه‎بندی شهرستان برای مدیریت میدانی دقیق از جمله این تدابیر است و به‌ طور کلی هزار و ۷۸۴ شعبه اخذ رأی برای بخش مرکزی و کلانشهر مشهد و ۵۰شعبه نیز برای شهرستان کلات آماده شده که نسبت به انتخابات قبل، 264 شعبه افزایش یافته است.
وی افزود: یکی از مزیت‌های انتخابات امسال در شهرستان مشهد این است که در آن حداکثر مشارکت اجرایی برای مردم حاصل شده است. برای نخستین بار کمیته ویژه‌ای با حضور داوطلبان مردمی در راستای نظارت بر ارکان مختلف اجرایی در ستاد تشکیل و همه‌ چیز برای ارتقای مشارکت، مردمی‎سازی مضاعف و برگزاری پرشور و امن انتخابات فراهم شده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه