هدف غایی جلب رضایت حضرت‌رضا(ع)

تولیت آستان قدس رضوی در مراسم تکریم و معارفه قائم‌مقام آستان قدس رضوی تأکید کرد   

هدف غایی جلب رضایت حضرت‌رضا(ع)

مراسم تکریم و معارفه قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی صبح یکشنبه با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی؛ تولیت آستان قدس رضوی، استاندار خراسان‌رضوی، شهردار مشهد مقدس و جمعی دیگر از مسئولان شهری و استانی در حرم مطهر رضوی برگزار و ضمن قدردانی از مالک رحمتی؛ قائم مقام پیشین، مصطفی فیضی به‌عنوان قائم مقام جدید تولیت این آستان مقدس منصوب شد.


به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در این مراسم اجرای سیاست‌های کلان ابلاغی و سیاست‌های نظام راهبردی این آستان مقدس و ایجاد هماهنگی حداکثری بین مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی را از امور مهم که باید مورد توجه قائم‌مقام جدید باشد ذکر و تصریح کرد: نظارت عالیه بر عملکرد سازمان‌ها و بنیادهای آستان قدس رضوی مطالبه این‌جانب از قائم‌مقام جدید است.  تولیت آستان قدس رضوی تعامل سازنده، فعال و صمیمی با مسئولان استانی و کشوری را در حوزه‌های مأموریت آستان قدس رضوی از وظایف قائم مقام جدید دانست.  ایشان در ادامه ضمن با اهمیت خواندن موضوع رسانه و فضای مجازی، ضرورت تعامل دوسویه و بهره‌مندی از نظرات زائران، خادمان و خبرگان را یادآور و هدف‌گذاری هوشمندانه در این زمینه را از دیگر انتظارات خود از قائم‌مقام جدید بیان کرد. 
ایشان با بیان اینکه باید فرصت توفیق خدمتگزاری در آستان قدس رضوی به‌عنوان یکی از بهترین و ارجمندترین مکان‌های عالم را مغتنم شمرد، عنوان کرد: بسیاری از مراجع تقلید، بزرگان دین و اولیاءالله آرزوی حضور و خدمت در این بارگاه قدسی و سرچشمه انوار خدایی را داشته و دارند؛ لذا باید فرصت کم‌نظیر خدمت به بارگاه متعلق اهل‌بیت(ع) و میهمانان حضرت‌رضا(ع) را برای خدمتگزاری و کسب سرمایه‌های معنوی مغتنم شمرد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی گفت: هدف غایی تمام کارکنان و خدام در آستان قدس رضوی در هرجایگاهی باید جلب رضایت آن حضرت باشد. تولیت آستان قدس رضوی همچنین در این مراسم از همکاری، همراهی و همدلی که میان مسئولان و ارگان‌های مختلف در استان خراسان رضوی وجود دارد، قدردانی کرد. 

 خدمت، اولویت نخست در آستان قدس رضوی است 
قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در مراسم دریافت حکم خود اظهار کرد: خدمت به مردم اولویت نخست در این آستان مقدس است. 
مصطفی فیضی در این مراسم صحبت‌های خود را با تبریک و تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی کرمان آغاز کرد و گفت: این حوادث مسئولیت ما را در انجام مأموریت‌هایمان مضاعف می‌کند و امیدواریم بتوانیم وظیفه خودمان را نسبت به این خون‌های ریخته‌شده انجام دهیم. 
وی در ادامه از تلاش‌های قائم مقام پیشین تولیت آستان قدس رضوی در مدت مسئولیت در این آستان قدردانی کرد و افزود: از همه خدمات شبانه‌روزی جناب رحمتی و همچنین از تولیت معزز به لحاظ اعتمادی که تا امروز به بنده داشتند و شرایط خدمت را فراهم آوردند، قدردانی و تشکر می‌کنم. 
فیضی گفت: اگر فعالیت و کاری به‌ثمر می‌نشیند به‌جز همدلی و حضور عاشقانه در آستان قدس رضوی نیست، در این مجموعه زمان، ساعت و مکان در دستور کار نیست بلکه تنها خدمت در اولویت است. آستان قدس رضوی افتخار دارد در این دوره از فعالیت همه آستان را پای کار حرم بیاورد، ضمن آنکه هیچ فعالیتی در هیچ بخشی محدود نشده بلکه در همه حوزه‌ها رشد فعالیت را شاهد هستیم. امروز فعالیت‌ها و خدمات در بخش‌های مختلف حرم مطهر رضوی با الطاف و عنایات حضرت و مدیریت تولیت و همچنین پیگیری شبانه‌روزی همه همکاران قابل قیاس با سال‌های گذشته نیست. 

انتصاب رضا خوراکیان به‌عنوان مدیر عالی حرم مطهر رضوی 
در همین حال روز گذشته تولیت آستان قدس رضوی در حکمی «رضا خوراکیان» را به عنوان مدیر عالی حرم مطهر رضوی منصوب کرد. 
به گزارش آستان‌نیوز، در این حکم آمده است: «حرم مطهر امام رئوف؛ حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برجسته‌ترین پایگاه معنوی ایران و محل ترویج آموزه‌های متعالی قرآن و عترت و هدایت انسان‌ها به سوی کمال در پرتو سیره و معارف آن حضرت بوده و حضور گسترده زائران مشتاق، فرصت ارزشمندی است که زمینه گسترش فرهنگ و معارف اسلام ناب محمدی را در دوران انقلاب اسلامی فراهم ساخته است. ضمن قدرشناسی از تلاش‌های خالصانه و خدمات ماندگار برادر گرامی؛ جناب آقای فیضی که در مسئولیت دیگری در این آستان مقدس خدمت خواهند نمود، جناب عالی را که از اخلاق و تعهد ایمانی، سوابق شایسته فرهنگی، مدیریتی و انقلابی، شناخت لازم و توفیق خدمت طولانی در این بارگاه نورانی برخوردار هستید، به عنوان مدیر عالی حرم مطهر رضوی منصوب می‌نمایم.»
تولیت آستان قدس رضوی همچنین در این حکم، مأموریت‌ها و وظایف تعیین شده برای مدیر عالی حرم مطهر رضوی را تشریح کرده که مشروح آن به شرح زیر است: «اجرای سیاست‌های کلان حرم مطهر رضوی و نظام راهبری تخصصی خدمات زیارت و تعامل مؤثر و هم‌افزا با ستاد مرکزی و ستادهای تابعه آستان قدس رضوی؛ ترویج و تبلیغ معارف اسلام ناب محمدی با تأکید بر معارف رضوی و افزایش کیفیت برنامه‌ها و خدمات فرهنگی و تبلیغی با بهره‌گیری از قالب‌های جدید و نوآورانه متناسب با نیاز و سلیقه گروه‌های متنوع زائران به‌ویژه نوجوانان و جوانان؛ بهره‌گیری مؤثر از نظرات هیئت‌امنای محترم حرم مطهر رضوی، خرد نخبگانی، دانش و فناوری و آینده‌اندیشی در تأمین ضرورت‌ها و الزام‌های تسهیل امر زیارت و خدمت شایسته به زائران ارجمند؛ ارتقای شایستگی‌ها و توانمندسازی سرمایه انسانی، استفاده بهینه از ظرفیت خانواده بزرگ خدمت و بهره‌مندی از تخصص و تجربه آنان در اداره و مدیریت امور حرم مطهر رضوی؛ استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی و افزایش مشارکت‌های مردمی در اجرای برنامه‌ها و ارائه خدمات بهتر به زائران گرامی با تأمین منابع لازم در قالب وقف و نذر؛ توسعه، عمران، بهینه‌سازی، نگهداری و معرفی گنجینه منحصر به فرد هنر معماری اسلامی حرم مطهر رضوی و تأمین فضاهای زیارتی و خدمات زیارت.» 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در این حکم تصریح کرده است: «انتظار دارم با توجه به شأن و منزلت این بارگاه قدسی، همه تلاش و توان خود را در راستای تحقق زیارت متعالی و ارتقای اثربخشی آن و تکریم زائران و ارائه خدمات با کیفیت به ایشان به کار برده و ضمن اجرای کامل مأموریت‌ها و وظایف مندرج در حکم مدیریت گذشته، دیگر موارد تأکیدی در این حکم را نیز جزو مأموریت‌های اصلی خود بدانید و با هماهنگی کامل امور با اینجانب، نسبت به اجرای آن‌ها با تدبیر و قاطعیت لازم، اقدام و گزارش منظم و مستمر آن را ارائه نمایید».

برچسب ها :
ارسال دیدگاه