ساخت بزرگ‌ترین کمپ ورزشی شرق کشور در مشهد

ساخت بزرگ‌ترین کمپ ورزشی شرق کشور در مشهد

شهردار مشهد از آغاز عملیات اجرایی ساخت بزرگ‌ترین و کامل‌ترین کمپ ورزشی شرق کشور با عنوان «مجموعه ورزشی شهدای شهرداری» در بهمن ‌ماه امسال خبر داد.


محمدرضا قلندر شریف افزود: پروژه ساخت بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی شرق کشور که به لحاظ زیرساختی گامی بلند برای توسعه ورزش، استعدادیابی و افزایش نشاط اجتماعی در مشهدالرضا(ع) خواهد بود در محدوده اقدسیه منطقه 12 در دستور کار قرار گرفته و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام ‌شده عملیات اجرایی آن بهمن ‌ماه امسال آغاز خواهد شد. این کمپ ورزشی در زمینی به مساحت ۶ هکتار ساخته می‌شود.
وی افزود: در فاز نخست این مجموعه هفت زمین ورزشی روباز شامل دو زمین تنیس خاکی، یک عدد زمین چمن مصنوعی مینی‌فوتبال، یک عدد رینگ دوومیدانی، یک عدد زمین ساحلی برای انواع رشته‌های ساحلی، یک عدد زمین چمن مصنوعی استاندارد فوتبال و یک عدد زمین چمن طبیعی فوتبال استاندارد پیش‌بینی ‌شده است. شهردار مشهد با بیان اینکه فاز نخست این مجموعه ورزشی حدود 50 هزار مترمربع خواهد بود که برای ساخت آن حدود 2 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی ‌شده است، افزود: این در حالی است که فاز دوم پروژه نیز که شامل مجموعه اقامتی و مجموعه ورزش‌های آبی است در زمینی به مساحت 3هزار و 900 مترمربع و با زیربنای ۱۰ هزار و ۹۰ مترمربع در چهار طبقه برای برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی ساخته خواهد شد که این فاز اکنون در مرحله طراحی قرار دارد و پس از اجرای فاز نخست توسعه عملیاتی خواهد شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه