صرفه‌جویی ۶۳۰ هزار مترمکعبی آب در فضای سبز بجنورد هدف‌گذاری شد

صرفه‌جویی ۶۳۰ هزار مترمکعبی آب در فضای سبز بجنورد هدف‌گذاری شد

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بجنورد گفت: طرح تغییر الگوی کشت فضای سبز مرکز استان در دست اجراست و پیش‌بینی می‌شود سالانه ۶۳۰ هزار مترمکعب آب صرفه‌جویی شود.


نادر نوروزی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: سالانه 4میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب آب برای آبیاری فضای سبز بجنورد مصرف و با تغییر الگوی کاشت، معادل ۱۵ درصد از مصرف سالانه صرفه‌جویی می‌شود.
وی با بیان اینکه تغییر الگوی کاشت در فضای سبز بجنورد و حذف تدریجی چمن در شهرداری مرکز استان در حال اجراست و به تدریج در تمامی بولوارها و بوستان‌های شهر اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: حذف چمن و جایگزینی با بوته گل و گیاه در بولوارهای استقلال شمالی، امام رضا(ع) و امامی‌فر اجرا شده و اکنون در بولوار دکتر سمیعی در حال اجراست.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بجنورد عنوان کرد: با صرفه‌جویی در مصرف آب در بولوارها، این منابع آبی برای توسعه کمربند سبز شمالی شهر استفاده می‌شود.
نوروزی درباره جداسازی آب فضای سبز بجنورد از آب آشامیدنی نیز گفت: اکنون بیش از ۹۹ درصد از فضاهای سبز مرکز استان از آب آشامیدنی جدا شده و تنها در یک بوستان از شبکه آب و فاضلاب برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود که جداسازی آن هم در دست پیگیری است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه