اختلاف فنی میان سازمان‌های هواپیمایی ایران و عربستان باید حل شود

توضیح وزیر ارشاد به خبرنگار قدس درباره لغو پروازهای حج‌عمره ازسوی عربستان

اختلاف فنی میان سازمان‌های هواپیمایی ایران و عربستان باید حل شود

وزیر ارشاد در واکنش به لغو نخستین پرواز حج‌عمره ازسوی عربستان، آن را یک اختلاف فنی میان شرکت‌های هواپیمایی دو کشور عنوان کرد و گفت: به‌دلیل آنکه وزیر راه‌وشهرسازی در سفر ترکیه است، نتوانستیم در این زمینه همفکری کنیم، اما مشکل به‌زودی حل می‌شود. 


محمدمهدی اسماعیلی دیروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره دلیل لغو نخستین پرواز کاروان حج‌عمره و تعلیق همه پروازهای عمره باوجود ارسال تضمین‌نامه‌ها و تعهدنامه‌های مورد مطالبه از سوی عربستان، اظهار کرد: این مسئله‌ای است که میان سازمان‌های هواپیمایی ایران و عربستان پیش آمده و من هم دیشب از این موضوع مطلع شدم، اما چون وزیر راه‌وشهرسازی در سفر ترکیه بود، امکان مذاکره در دولت را نداشتیم، البته پیگیری می‌کنیم و این مسئله حل خواهد شد. 
وی افزود: دلیل تعویق پروازهای حج‌عمره یک اختلاف فنی بود و مسئله جدی نیست و میان سازمان‌های هواپیمایی دو کشور حل می‌شود. 
وزیر ارشاد در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری درباره سیاست این وزارتخانه درباره شبکه نمایش خانگی گفت: بارها اشاره کرده‌ام که سیاست دولت و وزارت ارشاد نسبت به شبکه نمایش خانگی به‌مثابه یک فرصت است و امروز این مجموعه رشد و گسترش پیدا کرده و سهم مهمی در اقتصاد فرهنگ و هنر دارد، اما در حوزه نظارت انتقادهایی داریم که باید با تعامل بهتر میان متولیان امر و مدیران شبکه نمایش خانگی حل شود. 
اسماعیلی با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیته تعیین مرزهای نظارتی در این حوزه، اظهار کرد: نظارت بر سریال‌ها در قانون به صداوسیما واگذار شده و البته نمایندگانی در آنجا داریم و نظارت بر فیلم‌ها با ماست. 
وزیر ارشاد تصریح کرد: ما نگاه فرصت‌محور داریم و از حوزه نمایش خانگی در این دوره حمایت کرده‌ایم، اما انتقاد ما به این بخش محتوایی است که هم شامل سریال‌ها می‌شود و هم فیلم‌های سینمایی که باید با سازوکار جدید، مشکلات حل شود. 
وی گفت: ما منتقد فیلم‌ها، نمایش‌ها و سریال‌هایی هستیم که امروز چهره‌ خانواده و روابط خانوادگی را نادرست جلوه می‌دهند و خشونت در برخی از آن‌ها نمایش داده می‌شود. 

خبرنگار: آرش خلیل‌خانه

برچسب ها :
ارسال دیدگاه