احیای 26 واحد معدنی در استان از ابتدای سال

احیای 26 واحد معدنی در استان از ابتدای سال

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: در 6 ماهه نخست امسال 26 معدن استان احیا شده‌اند.


به گزارش ایسنا، علیرضا عباس‌زاده در شورای معادن استان با اشاره به راکد بودن بیش از 300 واحد معدنی در استان، افزود: این واحدها یا باید فعال شوند و یا مشمول ماده 20 شده و با باطل شدن پروانه بهره‌برداری آن‌ها، از طریق مزایده واگذار شوند.
وی متذکر شد: 419 واحد معدنی هم آمار میزان استخراج خود را در سامانه ثبت نکرده‌اند که این واحدها نیز باید تعیین تکلیف شوند و حقوق دولتی را پرداخت کنند.
عباس‌زاده اظهار کرد: دبیرخانه شورای معادن استان باید برای تعیین تکلیف 909 واحد معدنی دیگر موجود در خراسان جنوبی اقدام لازم را انجام دهد تا وضعیت آن‌ها به خوبی مشخص شود که آیا پروانه این واحدها باید تمدید شود یا قابلیت بهره‌برداری دارند و یا باید مشمول ماده 20 شوند.
مدیر اجرای طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس شرکت تهیه و تولید امور معدنی ایران نیز گفت: از مجموع 752 معدن خراسان جنوبی، 319 معدن راکد هستند.
عباس جرجانی تصریح کرد: از 752 معدن موجود در استان 94واحد معدن فلزی‌اند که از این تعداد، 65 واحد فعال و 29 واحد غیرفعال هستند.
وی با اشاره به وجود 393 معدن غیرفلزی در استان افزود: از این تعداد، 270 واحد فعال و 123 معدن هم غیرفعال‌اند و از 170واحد معدنی سنگ تزئینی هم 103 واحد فعال و 67 واحد غیرفعال هستند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه