تخصیص ۱۲ میلیارد تومان اعتبار به حوزه پژوهش میراث فرهنگی

تخصیص ۱۲ میلیارد تومان اعتبار به حوزه پژوهش میراث فرهنگی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از قول مساعد در خصوص تخصیص اعتبارات پژوهشی به میزان ۱۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی به این اداره کل خبر داد و گفت: این امر نشان می‌دهد در بعد ملی به این موضوع اهمیت بیشتری داده می‌شود.


به گزارش مهر، هادی شاهوردی اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته نه تنها توانسته‌ایم 100 درصد اعتبارات پژوهشی سال‌های گذشته این اداره کل را محقق کنیم؛ بلکه امسال نیز افزایش ردیف اعتبارات تخصیصی پژوهشی از سیاست‌های این اداره کل بوده است.
وی میزان اعتبارات پژوهشی این اداره کل را امسال معادل ۴۰۰میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: این میزان نسبت به پارسال 100 درصد رشد داشته است.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به برخی اقدام‌های مؤثر صورت گرفته در حوزه‌های مختلف میراث فرهنگی استان در زمینه‌های پژوهشی بیان کرد: اقدام‌های خوبی در حوزه صنایع دستی، میراث فرهنگی و احیای رشته‌های منسوخ شده صورت گرفته که نشان از گام‌های مؤثر پژوهشی در این زمینه‌هاست.
شاهوردی با بیان اینکه حوزه میراث فرهنگی نیاز به اعتبارات پژوهشی فراوانی دارد، گفت: با کمک گرفتن از موضوعات پژوهشی می‌توان آنچه را که در حوزه میراث فرهنگی مورد غفلت واقع شده، دوباره پویا ساخت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه