اهدای نسخه‌ای از‌«مصحف مشهد رضوی» به آیت‌الله‌العظمی سیستانی

اهدای نسخه‌ای از‌«مصحف مشهد رضوی» به آیت‌الله‌العظمی سیستانی

نسخه چاپ شده از «مصحف مشهد رضوی» از سوی تولیت آستان قدس رضوی و مؤسسۀ آل البیت(ع) به مرجع عالیقدر جهان تشیع، آیت‌الله العظمی سیستانی اهدا شد.


به گزارش آستان‌نیوز، این نسخه انتشار یافته که به تازگی به همت سازمان کتابخانه‌های آستان قدس رضوی و مؤسسه آل البیت(ع) پژوهش و به صورت نفیس انتشار یافته، سه‌شنبه 14 آذر در دیدار مرتضی کریمی‌نیا، پژوهشگر این اثر با آیت‌الله العظمی سیستانی، از سوی تولیت آستان قدس رضوی و مؤسسۀ آل البیت(ع)  به ایشان اهدا شد. 
این خبر حاکی است، کریمی‌نیا در این دیدار به ارائه توضیحاتی در خصوص اهمیت و تاریخ این سند قرآنی مهم از قرن اول هجری پرداخت. حضرت آیت‌الله سیستانی نیز در این باره گفت: من در جریان این کار شما بوده‌ام؛ این کار که جهت معرفی قدیمی‌ترین نسخه‌های قرآن شریف انجام شده، مهم و برای محققان این حوزه مورد نیاز است. 70سال پیش که وسایل صنعتی نبود، من خود در مراجعه به کتابخانه آستان قدس رضوی، برخی از این مصاحف کهن منسوب به ائمه(ع) و غیر آن را دیده بودم. اکنون بسیار خوشحالم با تلاش شما و پشتیبانی موسسۀ آل البیت(ع) این آثار و اسناد تاریخی برای تحقیقات علمای اسلام منتشر می‌شود. امید است احیای بعضی از کتب قدیمه از جمله تفسیر وزیر مغربی و غیر ذلک توسط شما ادامه یابد.  ایشان در ادامه افزود: به آقایان سلام برسانید و خوشحالی من را از جهت حمایتی که برای طبع صنعتی این اثر ارزشمند نموده‌اند، ابلاغ کنید.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه