مناطق آزاد مشترک ایران و سوریه راه‌اندازی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه

مناطق آزاد مشترک ایران و سوریه راه‌اندازی می‌شود

رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه از عملیاتی شدن ایجاد بیمه، بانک و مناطق آزاد مشترک اقتصادی خبر داد.


به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» در نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه در تهران، با ابراز خرسندی از اجرایی شدن توافق‌های گذشته دو کشور تصریح کرد: در چند ماه اخیر اجرایی شدن توافق‌های دوطرفه سرعت خوبی گرفته و به‌زودی مناطق آزاد مشترک ایران و سوریه معرفی می‌شود.
رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه با محکومیت جنایت‌های رژیم کودک‌کش صهیونیستی در غزه، بیان کرد: در روزهایی که در حال مذاکره برای ارتقای کیفیت زندگی دو ملت ایران و سوریه هستیم، رژیم اشغالگر و جنایتکار اقدام به کودک‌کشی و سلب زندگی از ملت قهرمان فلسطین می‌کند.
بذرپاش در ادامه گفت: اقدام‌های اجرایی میان دو کشور با سرعت در حال انجام است و پیشنهاد می‌شود کمیته کاری مشترک انرژی به صورت دائمی بین دو کشور تشکیل شود و تا اجرایی شدن توافق‌ها درباره گاز و برق فعالیت داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت تکمیل خط ریلی تهران تا دمشق و لزوم گسترش ترانزیت ریلی، خاطرنشان ‌کرد: شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای انجام مطالعات بازسازی خطوط ریلی آسیب‌دیده در جنگ سوریه را دارد.
در این نشست، «سامر الخلیل» وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه بر عزم طرفین برای انجام اقدام‌های مشترک از جمله منطقه آزاد، بیمه و بانک مشترک خبر داد و گفت: درباره دستورعمل توافق‌نامه تجارت آزاد و چارچوب همکاری‌های بانک مرکزی دو کشور در حوزه گردشگری و ترانزیت توافق‌های خوبی انجام شده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه