بخش فناوری از فرهنگ و هنر خالی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

بخش فناوری از فرهنگ و هنر خالی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: اکنون بخش فناوری از مباحث فرهنگی و هنری خالی است و طرح موضوع پرداختن به فرهنگ و هنر در کنار مباحث پژوهشی و فناوری خلأیی است که باید به صورت ویژه به آن پرداخت.


به گزارش ایرنا، محمد حسین‌زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه در مشهد در گفت‌وگو با ایرنا افزود: صنعت آنگاه که با هنر آمیخته شده و بار فرهنگی پیدا کند، می‌تواند به یک محصول فناورانه هدفمند و با قدرت در عرصه دانش و پژوهش تبدیل شود.
وی بیان کرد: نبود فناوری‌های فرهنگی و استفاده از بینش و ابزار هنر در مقوله‌های تولید، فضای خالی اتاق فکر و پژوهش در نمایشگاه‌های فناوری و خلاقیت، شکافی است که باید به آن در خراسان رضوی توجه ویژه داشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اظهار خرسندی از رشد مؤسسات پژوهشی و تحقیقاتی در این استان گفت: توسعه مناسبات علمی و پژوهشی میان بخش علم، فناوری و بخش صنعت، تبیین نقش و اهمیت بالای تفکر و پژوهش در حل مشکلات کلان استان و کشور، افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و تجلی یافتن نتایج آن از اهدافی است که در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دنبال می‌شود.
حسین‌زاده درخصوص تأثیر برگزاری نمایشگاه‌های پژوهشی و تحقیقاتی اظهار کرد: در سال‌های اخیر شمار نمایشگاه‌های تخصصی و پژوهشی افزایش یافته و در این نمایشگاه‌ها با تزریق ارزش‌های علمی و دانش‌بنیان به بدنه جوامع محلی و شناسایی و معرفی پژوهشگران و نوآوران، زمینه تعامل و همکاری علمی و تحقیقاتی میان محققان و اندیشمندان فراهم شده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه