مهدی قایدی، سورپرایز تیم ملی در جام ملت‌ها؟

آماده‌ترین وینگر فوتبال ایران در امارات توپ می‌زند

مهدی قایدی، سورپرایز تیم ملی در جام ملت‌ها؟

امیر قلعه‌نویی در دوره جدید سرمربیگری‌اش در تیم ملی از 62 بازیکن برای حضور در اردوهای مختلف دعوت کرده که مهدی قایدی، ستاره خوش‌تکنیک و ریزنقش فوتبال ایران نامش در این فهرست 62 نفره به چشم می‌آید.


قایدی که فصل گذشته عملکرد خیره‌کننده‌ای در استقلال داشت و تا یک‌قدمی رسیدن به عنوان آقای گلی رقابت‌های لیگ برتر هم پیش رفت، پس از پایان قرارداد قرضی‌اش با آبی‌ها به فوتبال امارات بازگشت و از تیم شباب‌الاهلی به اتحاد کلبا منتقل شد.
قایدی که دوران سرمربیگری دراگان اسکوچیچ به تیم ملی دعوت شد، در هشت مسابقه ملی توانست دو گل بزند و یک‌بار هم در نقش گل‌ساز درخشید. ستاره خوش‌تکنیک فوتبال ایران در دوره سرمربیگری کارلوس کی‌روش شانسی برای حضور در فهرست تیم ملی بدست نیاورد و چهره موردپسند این سرمربی پرتغالی نبود و حالا در دوره حضور امیر قلعه‌نویی روی نیمکت تیم ملی هم جزو گزینه‌های موردپسند قلعه‌نویی نیست و در سال 2023 تنها در یک اردو به جمع ملی‌پوشان دعوت شد!

خودنمایی قایدی برای ملی‌پوش شدن
مهدی قایدی پس از جدا شدن از شباب‌الاهلی و پیوستن به اتحاد کلبا، روزگار درخشانی را زیرنظر فرهاد مجیدی در فوتبال باشگاهی امارات می‌گذراند و رفته‌رفته به ایده‌آل‌ترین فرم ممکن می‌رسد؛ به‌طوری‌که در کارنامه مهدی قایدی، ثبت هفت گل و یک پاس گل در 13 مسابقه در  (در لیگ برتر و لیگ‌کاپ امارات) به چشم می‌آید که آمار جالب‌توجهی است. مقایسه آمار قایدی با وینگرهای دعوت‌شده به اردوی اخیر تیم ملی نشان می‌دهد او در حال حاضر، آماده‌ترین وینگر فوتبال ایران محسوب می‌شود و غیبت او در جمع شاگردان امیر قلعه‌نویی سؤال‌برانگیز شده است.
ستاره 24 ساله فوتبال ایران در 6 بازی اخیری که در لیگ برتر امارات برای اتحاد کلبا انجام داده، توانسته پنج گل بزند و یک پاس گل و البته کسب دو ضربه پنالتی در کارنامه او به چشم می‌آید. اوج درخشش مهدی قایدی در ترکیب تیمِ تحت هدایت فرهاد مجیدی در جدال قبلی مقابل الامارات بود که ستاره ایرانی توانست در جریان برتری چهارگله اتحاد کلبا، دو گل برای تیمش بزند و با کسب دو پنالتی، زمینه‌ساز دو گل دیگر تیمش بود تا بیش از پیش کیفیت فنی بالای خود را نشان بدهد.

باشوی ایرانی؛ سورپرایزی برای فوتبال آسیا؟
تیم ملی ایران در سال 2023 دیگر مسابقه رسمی نخواهد داشت و قرار است اردوی بعدی تیم ملی بعد از پایان نیم‌فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر به منظور حضور در جام ملت‌های آسیا برگزار شود. کادرفنی تیم ملی این روزها مسابقات باشگاهی را زیرنظر دارند تا فهرست نهایی تیم برای حضور در رقابت‌های آسیایی را نهایی کنند و یکی از مهم‌ترین علامت‌سؤال‌های ایجاد شده درباره فهرست تیم ملی، دعوت یا عدم دعوت از مهدی قایدی است؛ آن‌هم در حالی‌که او در پنج اردوی تیم ملی در سال 2023 تنها در یک اردو موردتوجه امیر قلعه‌نویی و همکارانش قرار گرفت!
قایدی در جریان حضور تیم ملی در مسابقات کافا به تیم ملی دعوت شد که 22 دقیقه در مصاف با تیم ملی افغانستان و 45 دقیقه در جدال با تیم ملی ازبکستان شانس بازی بدست آورد و شمار بازی‌های ملی خود را دورقمی کرد اما در گلزنی ناکام بود. آریا یوسفی، محمد محبی، علیرضا جهانبخش، مهرداد محمدی و مهدی ترابی وینگرهای دعوت‌شده به آخرین اردوی تیم ملی بودند و باید دید برای حضور در جام ملت‌های آسیا، آیا مهدی قایدی می‌تواند سورپرایز فهرست تیم ملی باشد و با عملکرد خیره‌کننده خود سهمیه حضور در جام ملت‌ها را بدست آورد یا همچنان نمایش‌های درخشان او از دید کادرفنی تیم ملی دور خواهد ماند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه