اظهارات کذب رئیس اتحادیه املاک مشهد

قاضی پرونده فاش کرد

اظهارات کذب رئیس اتحادیه املاک مشهد

رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات املاک و مسکن مشهد درباره اظهارات کذب رئیس اتحادیه املاک مشهد توضیح داد و پلمب بنگاه املاک این شخص را تأیید کرد.


در پی پلمب یک واحد بنگاه مسکن در مشهد که در خبرها عنوان شد متعلق به رئیس اتحادیه املاک است، این شخص در مصاحبه با برخی رسانه‌ها خبر را تکذیب کرد و مدعی شد انتقال دفتر املاک به محلی دیگر به صورت خودخواسته صورت گرفته و تخلفی رخ نداده که منجر به پلمب شده باشد. برای روشن شدن مطلب با قاضی این پرونده در تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت‌وگو کردیم.
قاضی امید جلیلی تقویان در گفت‌وگو با خبرنگار قدس خراسان گفت: برخلاف مطلبی که رئیس اتحادیه املاک مشهد اعلام کرده مبنی بر اینکه واحد بنگاه املاکی که پلمب شده متعلق به او نیست و رسانه‌ها را به خاطر انتشار این خبر زیر سؤال برده است، برای اطلاع افکار عمومی و مردم اعلام می‌کنیم این واحد متعلق به رئیس اتحادیه املاک مشهد است.
رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات املاک و مسکن مشهد، تخلفات این واحد صنفی را که متعلق به رئیس اتحادیه املاک مشهد است، شامل رعایت نکردن مقررات صنفی از جمله نداشتن قولنامه هولوگرام‌دار، نصب نکردن نرخ‌نامه مصوب اتحادیه املاک در معرض دید عموم و ارائه ندادن فاکتور یا در واقع نسخه دوم قولنامه برشمرد و افزود: پس از احراز این تخلفات، واحد مذکور پلمب و پرده نصب شد.
وی با تأکید بر اینکه در برخورد با تخلفات اصناف، هیچ تبعیضی میان برخورد با واحدهایی که اعضای این اتحادیه هستند، با واحدی که مسئولش رئیس اتحادیه است، وجود ندارد، گفت: با توجه به اینکه رؤسای اتحادیه‌ها باید الگو و نمونه برای اعضای اتحادیه باشند، از این رو طبق قانون و بر اساس توقع و مطالبه‌ای که مردم دارند، برخورد با رؤسای متخلف در اتحادیه‌ها شدیدتر و با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد.
جلیلی تقویان یادآور شد: در ۲۹ آبان امسال بر اساس مصوبه شورای عالی مسکن، طی گشت مشترکی که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله فرمانداری، مسکن و شهرسازی، اتحادیه املاک، اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و اماکن برگزار شد، این واحد به خاطر تخلفات عنوان شده در بالا، پلمب شد.
«اگر این فرد متخلف بوده و باید بنگاهش پلمب شود، چرا الان در دفتر دیگرش مشغول به کار است؟»، پرسشی که قاضی شعبه ویژه تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در پاسخ به آن گفت: بر اساس مقررات اتحادیه، داشتن نمایندگی و شعبه دیگر برای دفاتر املاک به این شکل منعی ندارد و گویا این فرد سه واحد بنگاه املاک در نقاط مختلف شهر دارد. بر اساس قانون، ما وقتی به یک واحد صنفی مراجعه می‌کنیم و مشخص می‌شود متخلف است، باید برخورد کنیم. ممکن است در واحدهای دیگری که متعلق به این فرد است، این‌گونه تخلفات از طرف مباشری که در آنجا حضور دارد، وجود نداشته باشد.
جلیلی تقویان ابراز کرد: در حال حاضر پرونده این واحد متخلف در شعبه ویژه تخلفات مسکن و املاک مشهد در حال رسیدگی است و اگر چه این فرد اظهارات متناقضی دال بر اینکه این واحد متعلق به وی نیست، داشته؛ ولی در شعبه اصالت نامبرده اخذ شده و پروانه کسب و همه مدارک در پرونده موجود بوده و نشان می‌دهد واحد مذکور متعلق به شخص رئیس اتحادیه است.

خبرنگار: معصومه مؤمنیان

برچسب ها :
ارسال دیدگاه