برگزاری ششمین پیش‌نشست همایش بین‌المللی «امام رضاj و گفت‌وگوی‌ادیان» در بیرجند

با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی انجام می‌شود

برگزاری ششمین پیش‌نشست همایش بین‌المللی «امام رضاj و گفت‌وگوی‌ادیان» در بیرجند

با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی، ششمین پیش‌نشست علمی همایش بین‌المللی «امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان» برگزار می‌شود. این پیش‌نشست دوشنبه 13 آذرماه از ساعت 9 تا 11 در تالار فرهنگ دانشگاه بیرجند تدارک دیده شده است.


به گزارش آستان‌نیوز، «سیره علمی و عملی امام رضا(ع) در حوزه گفت‌وگوی ادیان» توسط محمدمهدی دیانی، عضو هیئت علمی گروه معارف دانشگاه بیرجند تبیین می‌شود و «طالب حقیقت بودن متدین، به جای مالکیت آن، راز و رمز سازگاری ادیان» نیز از دیگر موضوعاتی است که علی زنگویی، عضو هیئت علمی گروه معارف دانشگاه به تبیین آن می‌پردازد.
همچنین «رویکرد روشی مناظرات علی بن موسی الرضا(ع)» توسط محمدهادی شهاب، عضو هیئت علمی گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه بیرجند ارائه می‌شود و مرتضی مزگی‌نژاد، عضو هیئت علمی گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه بیرجند به موضوع «شاکله مناظرات امام رضا(ع)» اشاره می‌کند.
همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و دانشگاه امام صادق(ع) با همکاری مراکز مختلف دانشگاهی و حوزوی داخلی و خارجی از 26 تا 28 دی ماه 1402 برگزار خواهد شد و اهداف این همایش عبارت‌اند از: گفت‌وگو و همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان و مذاهب در کنار یکدیگر، تقویت تعامل علمی میان دانشمندان ادیان و مذاهب گوناگون، تقویت تعامل علمی میان مؤسسه‌های دینی ایران و سایر کشورهای جهان، همفکری ادیان و مذاهب در چالش‌های اجتماعی دوره معاصر، تأکید بر نقش خانواده به عنوان نهادی مقدس از منظر ادیان و مذاهب به منظور زمینه‌سازی علمی برای مشارکت هر چه بیشتر پژوهشگران در این همایش. 
همچنین پیش‌نشست‌های متعددی به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی در سطح ملی و بین‌المللی در مراکز دینی مختلف تدارک دیده شده است. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه