زائران، مالک آستان امام رضا(ع) هستند نه میهمان

زائران، مالک آستان امام رضا(ع) هستند نه میهمان

مدیرعالی حرم مطهر رضوی با تأکید بر اهمیت تکریم زائران و تسهیل زیارت آن‌ها گفت: زائران امام رضا(ع) میهمان ما نیستند، بلکه مالک اصلی حرم مطهر رضوی و این آستان مقدس هستند و بر همین اساس همه موظفیم برای تسهیل زیارت و رقم خوردن زیارت با معرفت آن‌ها حداکثر تلاش را داشته باشیم.


​​​​​​​به گزارش آستان نیوز، مصطفی فیضی در سومین همایش تخصصی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آستان قدس رضوی که با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، اظهار کرد: قرن‌هاست مضجع شریف حضرت رضا(ع) کانون توجه محبان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است و خوشبختانه این ارتباط، علاقه و مودت به حضرت روز به روز رو به افزایش است.

اهمیت شناخت کامل نیازهای زائر
وی تصریح کرد: حتی در شرایطی که با برودت هوا مواجهیم و تعطیلات و مناسبت خاصی وجود ندارد، افتخار داریم در کمترین آمار روزانه، پذیرای ۲۰۰هزار تشرف به حرم مطهر باشیم که این شرایط نشان از اهمیت جایگاه این آستان برای مردم عزیزمان دارد.
مدیر عالی حرم مطهر رضوی بر ضرورت تقویت خدمت‌رسانی به زائران تأکید کرد و افزود: ضروری است برای هر مأموریتی که تعریف می کنیم، از مختصات این مکان مقدس و مخاطبان آن شناخت کامل و ویژه‌ای داشته باشیم و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که شرایط بهتری برای زیارت زائران امام هشتم(ع) فراهم شود.
فیضی افزود: همواره زائرانی از اقوام و ملیت‌های مختلف به این بارگاه مشرف می‌شوند، از همین رو شناخت پیدا کردن درباره نیاز آنان برای مسئولان، کارکنان و خادمان ضروری است.

زائران، مالک این آستان ملکوتی هستند
مدیر عالی حرم مطهر رضوی ادامه داد: ما، زائران امام رضا(ع) را مالک این آستان می‌دانیم نه میهمان، بنابراین تلاش ما برای خدمت‌رسانی بهتر به این عزیزان است. تک تک ما از زمان ورود تا خروج‌ زائران مکلف هستیم تمامی امکانات را برای ایجاد امنیت خاطر و روان زائران و زیارتی دلچسب و همراه با معرفت و آرامش فراهم کنیم.
فیضی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت پیگیری مستمر موضوعات مرتبط به امر میزبانی زائران و برنامه‌ریزی برای تسهیل زیارت، هر هفته در کمیته حرم مطهر رضوی مسائل و موضوعات با حضور تولیت آستان قدس رضوی و مدیران ارشد آستان بررسی می‌شود تا روز به روز شاهد ارتقای بیشتر در کیفیت خدمت‌رسانی باشیم.
فیضی توجه به مسائل پدافند غیرعامل را نیز ازجمله موضوعات مهم و مورد توجه در آستان قدس رضوی برشمرد و به‌روز بودن برنامه‌های این حوزه را ضروری دانست.
شایان ذکر است، در این مراسم تفاهم‌نامه همکاری میان پدافند غیرعامل آستان قدس رضوی و سازمان پدافند غیرعامل کشور به امضا رسید و از سامانه جامع پدافند غیرعامل رونمایی شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه