بازتاب یک حرکت خاص در مستطیل سبز

امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با الجزیره قطر:

بازتاب یک حرکت خاص در مستطیل سبز

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در آخرین سفرش به قطر با شبکه الجزیره گفت‌وگو و این شبکه روز گذشته مشروح این مصاحبه را منتشر کرد.


​​​​​​​ وی در این گفت‌وگو به پرسش‌هایی در ارتباط با تحولات غزه که توسط مجری این شبکه مطرح می‌شد، پاسخ ‌داد و تأکید کرد ما با صدای بلند همواره در حمایت از فلسطین و مقاومت سخن گفته‌ایم. 
امیرعبداللهیان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «از منظر ایران چه راهکاری برای حل مسئله فلسطین مطرح است» تأکید کرد: ایران برای موضوع فلسطین راه حل سیاسی و دموکراتیکی را در سازمان ملل متحد به ثبت رسانده است. راهکار سیاسی حل مسئله فلسطین در جهان کنونی برگزاری یک همه‌پرسی میان ساکنان اصیل فلسطین شامل یهودیان، مسیحیان و مسلمانان است. همه‌پرسی‌ای ‌که زیر نظر سازمان ملل متحد و با مشارکت مالی سایر دولت‌ها انجام شود و یک بار برای همیشه پس از ۷۵سال تجاوز به این سرزمین، مردم اصیل فلسطین بتوانند سرنوشت خود را تعیین کنند.
امیرعبداللهیان همچنین گفت: ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران از تشکیل دولت واحد فلسطینی در سراسر سرزمین تاریخی و مادری فلسطینیان به پایتختی قدس شریف حمایت می‌کنیم و معتقدیم این مردم اصیل فلسطین هستند که باید تصمیم بگیرند. وقتی از مردمان اصیل فلسطین سخن می‌گوییم، علاوه بر مسلمانان و مسیحیان، به حقوق مردمان یهودی اصیل فلسطینی نیز توجه داریم و طبعاً جمهوری اسلامی ایران به انتخاب، رأی و نظر مردمان اصیل فلسطین احترام خواهد گذاشت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه